Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Latem i wczesną jesienią Miejska Hala Lodowa przejdzie kolejną modernizację.

Dnia: środa 4 maja 2022, Autor: Maciej Zubek

Największa inwestycja to wymiana band w zgodzie z wytycznymi Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Stosowną umowę, na mocy przetargu podpisano 10 marca 2022 roku. Pierwotnym termin wykonania inwestycji był 15 lipca 2022 roku. W trakcie trwania umowy Wykonawca jednak przedłożył dokumentację z prośbą o korektę terminu wykonania na połowę września.

Niestety zgodnie z przedłożoną dokumentacją kooperantem przy produkcji band jest firma z Kijowa, która w momencie wybuchu wojny na Ukrainie zaprzestał działalności. Producent znalazł rozwiązanie i wykona przedmiotowe elementy w Czechach co niestety będzie oznaczało zmianę pierwotnego harmonogramu dostawy – wyjaśnia Krzysztof Łapsa, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, który administruje MHL – Na ten moment udało się uniknąć rezygnacji z realizacji całości dostawy przez Wykonawcę oraz utrzymania ceny określonej w ofercie złożonej jeszcze przez wybuchem wojny na Ukrainie. Zgodnie z otrzymaną informacją – dodaje Łapsa.

Na czas inwestycji tafla będzie wyłączona z użytkowania, co rodzi pewne problemy związane ze startem rozgrywek hokejowych.

Wykonawca posiada doświadczenie realizacji wymiany band podczas trwającego mrożenia tafli lodowej, takie rozwiązanie ostatnio stosował na Słowacji. Niemniej na czas prac nie będzie można jej użytkować. Czas montażu to około tydzień. Uzgodniłem z klubami, że postaramy się zamrozić taflę jak w ostatnich latach na początek sierpnia, żeby szkolenie mogło ruszyć standardowo. Jeszcze przed sezonem ligowym nastąpi przerwa techniczna potrzebna do wykonania montażu. Zadanie wbrew pozorom jest spore – wyjaśnia Łapsa.

Wymiana band to nie jedyna inwestycja jaka zaplanowana jest w MHL. Planowane są m.in. realizacja systemu osuszania powietrza, wymiana ścian wschodniej i zachodniej, remonty w części szatni zawodniczych oraz naprawę elewacji i zabezpieczenia dachu na budynku maszynowni.

Na planowane prace ma wpływ organizacja w najbliższym czasie wydarzeń: targów budowlanych, Mistrzostw Skarbowców oraz gali Babilon MMA. Dodatkowo czekamy jeszcze na informację od Spółki Igrzyska Europejskie, która jeszcze w kwietniu wykazała zainteresowanie naszą halą na potrzeby Igrzysk w przyszłym roku. W zeszłym tygodniu pracownicy Spółki byli na wizji lokalnej i biorą pod uwagę udział Miejskiej Hali Lodowej w ramach przyszłorocznych Igrzysk Europejskich. Jeżeli nasz obiekt ostatecznie znalazłby się na liście, to nasze bieżące i planowane prace remontowe mocno musiały by ulec zmianie – wyjaśnia ŁapsaLiczę, że pomimo zmian cen materiałów jednak uda się zrealizować planowane działania. Myślę, że cel jakim jest dalsze poprawienie infrastruktury mimo niedogodności jakie nas czekają do końca tego roku jednak są warte podjętych starań – zaznacza dyrektor MCSiR.

MHL to nie jedyny obiekt, którymi administruje MCSiR, a na którym planowane są prace modernizacyjne.

– Będziemy także wymieniać nawierzchnię kortów na Gorcach, realizować systemy p.poż na Gorcach w części sportowej i w pływalni miejskiej. Planujemy jeszcze wymianę oświetlenia na energooszczędne LED na hali Gorce oraz hali pływalni miejskiej. Wszystkie te zamierzenia są przewidziane do realizacji w ramach programu “Sportowa Polska” dofinansowanego z Ministerstwa Sportu i Turystyki – informuje Łapsa.

Tekst: Maciej Zubek

fot. Paweł Budzyk.

Kibic 4.05.2022
| |

 

Gdyby podstawą do zakończenia współpracy z Gusovem, były kwestie sportowe, to jeszcze potrafię zrozumieć, oczywiście mam wdzięczność dla Andrzeja za jego cały długoletni wkład w Podhale, ale wywalić chłopa po tym wszystkim, bo ma białoruski paszport ❓❗kpina ❗

RafałKawecki

Stanlej 5.05.2022
| |

Szanowni Państwo to jakaś kpina !!!! żeby bandy wymieniać w czasie kiedy hokeiści powinni juz mocno ćwiczyć.
Wogóle dlaczego wybrano firmę zagraniczną a nie Polską – dlatego żeby pieniądze poszły za granicę a nie do rodzimego kapitału ??? czy ktos to w UM rozlicza czy to czyste kolesiostwo ????
Robotnicy z Ukrainy powinni walczyć na froncie a nie zmieniac bandy w Nowym Targy !!!!
Jesli firma nie dotrzymuje umowy/terminu to należy natychmiast zmienić wykonawcę !!!!!
Zaczną robotę najwczesniej we wrzesniu, skończą może końcem października bo JESZCZE SPORO ROBLEMÓW WYPADNIE, i wtedy zacznie sie słynne mrożenie lodowiska i może wszystko odpali na Boże Narodzenie
No normalnie nóż w kieszeni sie otwiera – gdybym ja tak pracował w mojej firmie to już dawno by mnie wylali na zbity pysk.
Proponuje żeby odpuścic ten sezon hokejowy bo raczej nic z tego nie będzie – w UM zaszył sie jakiś sabotażysta który wybitnie robi na złość nowotarskiemu hokejowi.
Wzywam wszystkich kibiców hokeja w NT do bojkotu tej inwestycji – bandy nie sa złe i jeszcze sezon wytrzymają – niech to przełożą na przyszły rok !!!!!!

Reklama

Partnerzy