Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Lato w piłkarskim Podhalu pod znakiem powrotów. Będą też głośne transfery

Dnia: czwartek 14 lipca 2022, Autor: Maciej Zubek

Do sporych rotacji doszło w składzie trzecioligowego Podhala Nowy Targ przed rozpoczynającym się już 6 sierpnia kolejnym sezonie.

Przede wszystkim zmienił się cały sztab szkoleniowy. Funkcję pierwszego trenera zespołu po Szymonie Grabowskim objął Grzegorz Hajnos, któremu asystował będzie Maciej Gadowski, za szkolenie bramkarzy odpowiadał będzie Tomasz Rogala, a za przygotowanie motoryczne odpowiedzialny będzie Piotr Doncer. Rolę kierownika zespołu pełnił będzie z kolei Adam Gubała. W sztabie będzie też Maciej Wadas.

Jeżeli chodzi o kadrę zespołu to w porównaniu z rundą wiosenną ubiegłego sezonu ze ścisłej kadry meczowej zostało niewielu zawodników. Adrian Szynka i Adrian Rakowski mieli ważne umowy. Ten drugi leczy jednak uraz jakiego nabawił się w końcówce minionych rozgrywek i przez kilka najbliższych tygodni nie będzie zdolny do gry. Podpis pod nowym kontaktem lada dzień ma złożyć Grzegorz Płatek. Ponadto w drużynie zostali bracia Styrczula Maciej i Mikołaj, Jakub Szymajda, Wiktor Żołądź oraz grupa młodych zawodników.

Stąd w zespole zobaczymy sporo nowych twarzy, choć w kilku przypadkach będą to powroty. Mowa tutaj m.in. o Danielu Wajsaku, Peterze Drobnak i Adrianie Ligienzie, którzy w przeszłości już reprezentowali barwy Podhala. Dwa pierwsi wiosną grali w IV ligowej Watrze Białka Tatrzańska, a Ligienza z kolei reprezentował Lubań Maniowy. Ponadto w kręgu zainteresowań nowotarżan są także m.in. Szymon Majeran (ostatnio Wierchy Rabka), Michał Banik (ostatnio Czarni Połaniec) oraz Łukasz Mazurek (ostatnio Chełmianka Chełm). Klub na łamach mediów społecznościowych zapowiedział także dwa głośne transfery zawodników z przeszłością esktraklasową i pierwszoligową.

Nowotarżanie sezon 2022/2023 zainaugurują wyjazdowym meczem z rezerwami Korony Kielce.

No Comment.

Reklama

Partnerzy