Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Miasto dla Ukraińców: infolinia, skrzynka kontaktowa, zbiórka produktów

Dnia: wtorek 1 marca 2022, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. Około trzydziestoosobowa grupa przebywających w Nowym Targu i okolicy Ukraińców skorzystała z informacyjnego spotkania, które zorganizował Urząd Miasta, chcąc skoordynować pomocową akcję dla obywateli ogarniętego rosyjską napaścią państwa.

Do dyspozycji przybyłych były władze miasta wspomagane przez tłumaczkę, służby prawnicze, szefostwo zarządzania kryzysowego, przedstawicielki pomocy społecznej i psychologicznej oraz najaktywniejszych fundacji. Koordynatorem pomocowych działań na szczeblu miejskim będzie Arkadiusz Szymczyk, szef referatu ds. sportu i turystyki. 

Jak informował burmistrz Grzegorz Watycha, do magistratu będzie można przynieść rzeczy i produkty, które wojewoda wymienił na liście potrzeb. A wszystko to trafi do zbiorczego magazynu w obiektach Powiatowego Zarządu Dróg, za Szpitalem. Miasto będzie też zbierać informacje o innych oferowanych formach pomocy – mieszkaniowej, żywnościowej, rzeczowej, w formie zatrudnienia itd. Od dziś Urząd Miasta uruchamia infolinię, która pozwoli na bieżąco dowiadywać się o możliwości uzyskania wsparcia:    

Telefon : +48 669 229 228

Czynny w godzinach:

Poniedziałek – Piątek 08.00 19.00

Sobota – Niedziela 09.00 15.00

oraz adres email : ukraina@um.nowytarg.pl

Bieżące informacje będą umieszczane w osobnej zakładce na stronie www.nowytarg.pl i profilu Facebook @umnowytarg

Управління Нового Таргу повідомляє, що з 03.01.2022 року відкриває спеціальну гарячу лінію для громадян України та Польщі, за якою ви зможете отримати інформацію щодо отримання або надання різних видів допомоги в місті Новий Тарг.

Телефон: +48 669 229 228

Відкрито в годинах

Понеділок – п’ятниця 08.00 19.00

Субота – неділя 09.00 – 15.00

та електронна адреса: ukraina@um.nowytarg.pl

Зверніть увагу, що актуальна інформація розміщена на веб-сайті www.nowytarg.pl або у профілі Facebook @umnowytarg

Do osób przebywających i pracujących w mieście i okolicach zapewne będą chciały dołączyć rodziny. Liczebność tych uchodźców trudno oszacować, również ze względu na bardzo długie oczekiwania przed przejściami granicznymi. Wielu przyjeżdżających będzie zainteresowanych uzyskaniem statusu uchodźcy, lecz to już gestia Urzędu Wojewódzkiego. Problemem, który bardzo szybko pojawił w terenie przygranicznym, są przewoźnicy żądający opłat za transport, także sutenerzy czyhający na młode kobiety. Stąd postulat, ty transport darmowy i bezpieczny był jakoś firmowany przez samorządy.

Okazją do publicznej zbiórki na rzecz bohatersko walczącego narodu i tych, którzy uciekają spod ostrzału, stanie się koncert „Nowotarżanie dla Ukrainy”, zaplanowany w Miejskim Centrum Kultury na 12. marca. Szczegóły tego wydarzenia są ustalane.

Fot. Anna Szopińska

No Comment.

Reklama

Partnerzy