Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Mieszkańcy Klikuszowej boją się, że zimą nie dojadą do domów, szkół i przedszkoli.

Dnia: środa 23 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Powodem obaw mieszkańców jest brak rozstrzygnięcia przetargu na odśnieżanie tej miejscowość.

Z prośbą o interwencje zwróciła się do nas jedna z mieszkanek.

– Chciałabym żeby ta sprawa była nagłośniona ponieważ jest już koniec listopada a we wsi Klikuszowa nie ma kto odśnieżać. W piątek jak każdy wie było bardzo ślisko a nawet piaskarka nie przejechała bo pani sołtys odrzuciła propozycje firmy pełniącą taką usługę. Bardzo proszę tym się zainteresować bo my jako mieszkańcy jak mamy w zimie funkcjonować? A rodzice dzieci jak będą zawozić do szkoły? Wspomnę że szkoła jest na górce i większość rodziców zawozi dzieci do szkoły samochodem – pisze nasza czytelniczka.

Z zapytaniem o powody takiego stanu rzeczy zwróciliśmy się do Stanisława Żółtka, naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji, który jest odpowiedzialny za sprawy związanie z odśnieżaniem na terenie gminy.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy trzy raz ogłaszaliśmy przetarg. Niestety nikt się nie zgłosił, poza jedną firmą, której oferta miała jednak usterkę. Teraz ogłosiliśmy czwarte postępowanie. Podoba sytuacja jest w Szlembarku. Na 21 miejscowości w gminie, z tymi dwiema jest problem. Zresztą to powtarza się praktycznie co roku. Ma to związek głównie ze specyfiką tych miejscowości, które usytuowane są w trudnym terenie. Chciałbym jednak uspokoić mieszkańców. Mamy opcję rezerwową i na pewno w momencie intensywny opadów śniegu, drogi – przynajmniej te newralgiczne – w tych miejscowościach będą odśnieżone – podkreśla Żółtek.

fot. poglądowe

donking 23.11.2022
| |

akurat dobrze dzieciom zrobi jak się przejdą na piechotę

Reklama

Partnerzy