Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Mistrzostwa Polski Muaythai w Szaflarach

Dnia: wtorek 26 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

W dniach 22-24 marca w Szaflarach odbyły się Mistrzostwa Polski Muaythai PZMT IFMA 2024 dla juniorów, seniorów, weteranów. Organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy „URBAN” z Nowego Targu. Nad całą imprezą Patronat objęli: Polski Związek Muaythai, Wójt Gminy Szaflary Rafał Szkaradziński i Ambasada Królestwa Tajlandii w Warszawie.

Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali ze sobą w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych o tytuły Mistrza i Mistrzyni Polski. Zawody rozpoczęły się od rejestracji, kontroli medycznej i ważenia. Po zamknięciu list ostatecznie udział w turnieju potwierdziło ponad 200 zawodników i zawodniczek z klubów zrzeszonych w Polskim Związku Muaythai, w kategoriach: juniorzy (16-17 lat), juniorki (16-17 lat), seniorki (18-40 lat), seniorzy klasy A (18-40 lat), seniorzy klasy B (18-40 lat) oraz w weterani (+40 lat). Były to jedne z najliczniejszych zawodów w historii.

W sobotę, 23 marca rozpoczęła się rywalizacja w ramach turnieju. Hala widowiskowo-sportowa w Szaflarach zapełniła się kibicami, którzy żywiołowo dopingowali zawodników. Sam organizator zawodów, Uczniowski Klub Sportowy URBAN, zdobył aż 8 medali w tym: 4 srebrne i 4 brązowe, to najwyższy wynik medalowy na turnieju w historii Klubu! W ramach Mistrzostw Polski odbyła się również Gala finałowa. Zawodowym Mistrzem Polski Muaythai PZMT w kategorii 66,68 kg został Oskar Siegert, który przekazał na licytację dla Marysi Białońskiej swoje rękawice.

Muaythai to narodowy tajski sport walki o tysiącletniej tradycji, nieodłącznie związany z historią i kulturą tego kraju. To sport honoru i wielkiej szlachetności, rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce walki. Zawodnicy wchodzący do ringu darzą się najwyższym szacunkiem. Również ich trenerzy i nauczyciele nazywani po tajsku „Khru” są bardzo poważani i doceniani przez swoich uczniów.

Wśród gości wydarzenia znaleźli się m.in. Ambasador Królestwa Tajlandii Urasa Mongkolnavin i Wójt Gminy Szaflary Rafał Szkaradziński wraz z radnymi gminy.

Zdjęcia: Foto Szaflary, UKS URBAN, Gmina Szaflary

No Comment.

Reklama

Partnerzy