Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

„Młodzi Górale z Podhala zdobywają złoto”

Dnia: poniedziałek 11 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Mamy kolejne zwycięstwo młodych tancerzy z Podhala Od piątku do niedzieli w Krakowie odbywał się prestiżowy 50 Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. M. Wieczystego.

Okazał się on być szczęśliwy dla Tomasza Liszki z Nowego Targu i Zofii Wojtyczko z Zakopanego, którzy na co dzień trenują w Studiu Tańca CUBANA Nowy Targ, pod okiem trenera Emila Nowaka.

W trakcie turnieju nasi młodzi, zdolni Górale zaprezentowali się w czterech tańcach standardowych: Walcu angielskim, Walcu wiedeńskim, Quickstepie oraz Tangu, a także w czterech tańcach latynoamerykańskich: Cha-cha, Jive, Samba i Rumba.

W swojej kategorii wiekowej 14-15 (Junior 2) E KOMB 8T  pokonali aż 20 par, zdobywając złoty medal i zajmując pierwsze miejsce. Dodatkową nagrodą dla młodych, uzdolnionych Górali jest awans do wyższej klasy tanecznej „D”. To zwycięstwo jest efektem ciężkiej wieloletniej pracy. Jednakże jest ono dla nich szczególne, gdyż jako para tańczą ze sobą dopiero od września 2023 r.

Nowa wyższa klasa taneczna „D” zobowiązuje naszych złotych medalistów do nauki dwóch nowych tańców Paso doble i Fokstrota, aby mogli nas, po raz kolejny reprezentować na turniejach tańca towarzyskiego.

Wielkie gratulacje

No Comment.

Reklama

Partnerzy