MMKS Podhale brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!

Dnia: niedziela 27 lutego 2022, Autor: Maciej Zubek

Turniej finałowy w liczbie 8 drużyn rozegrano na lodowiskach w Bytomiu i Tychach w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

„Szarotki” rywalizację w grupie rozpoczęły od wygranej 4:2 nad Comarch Cracovią. Starcie numer dwa to przegrana 1:5 z Unią Oświęcim. Stawką ostatniego meczu z bytomską Polonią był awans do półfinału. W nim nowotarżanie mierzyli si z bytomską Polonią i choć zaczęli od straty gola, to ostatecznie zwyciężyli 3:1.

Półfinał to z kolei potyczka z Sokołami Toruń i tuta już Podhalanie musieli uznać wyższość przeciwnika, który zwyciężył 7:3.

W meczu o brąz „Szarotki” ponownie spotkały się z Unią. Podopieczni Jacka Szopińskiego zaczęli rewelacyjnie i po 12 minutach prowadzili 4:0! Z czasem jednak do głosu doszli oświęcimianie i koniec końców regulaminowy czas gry zakończył się remisem. Zwycięzcę wyłoniła dogrywka. Na 25 sekund przed jej końcem zwycięskiego gola zdobył Oli Valtonen!

Skład Podhala: Kacper Zając, Bartosz Brynczka, Patryk Zubek, Karol Sarniak, Jakub Trzebunia, Kacper Malasinski, Filip Kopytko, Marcin Pudzisz, Oliver Valtonen, Łukasz Długopolski, Daniel Bryniarski, Kamil Kowalski, Damian Rączka, Piotr Bury, Dawid Łojas, Konrad Kaleta, Kacper Luberda, Szczepan Żółtek, Mikołaj Ratusznik, Pavel Maksimenko, Patryk Sulka. Trener: Jacek Szopiński.