Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Mobilna gra terenowa „Hi(story).com” dostępna dla każdego na Święto Niepodległości

Dnia: piątek 4 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zaprasza do udziału w mobilnej grze terenowej , która powstała w ramach zadania pn. ”Podhalańska ścieżka do niepodległości” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Jest to doskonała okazja do poznania, w nieszablonowej formie, intrygujących faktów i ciekawych miejsc historycznych na mapie Nowego Targu i świętowania kolejnej już rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podążając ścieżką historii zdarzeń i ludzi, można wręcz namacalnie zetknąć się z miejscami ważnymi dla historii regionu, ale również rozwinąć swoje umiejętności przy wykorzystaniu nowych technologii.

Gra stworzona przez uczniów nowotarskich szkół jest dostępna w wersji mobilnej i stacjonarnej do dnia 30.04.2023 dla wszystkich chętnych mieszkańców i turystów naszego regionu.

Szczególnie zapraszamy do udziału uczniów wraz z nauczycielami – z pewnością będzie to lekcja historii na , której wszyscy są aktywni i w pełni zaangażowani.

Kody do gry są udostępnione we wszystkich agendach biblioteki – przy ul. Kolejowej 23, w filii nr 1 przy al. Kopernika 12 oraz w filii nr 2 na oś. Niwa 9, w godzinach pracy placówek.

Zadanie zostało realizowane w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Historycznym – Oddział w Nowym Targu , Urzędem Miasta Nowy Targ , Starostwem Powiatowym w Nowym Targu oraz Szkołą Podstawową nr 1 w Nowym Targu.

Zobaczcie jak powstawała gra. Poniżej link do reportażu

No Comment.

Reklama

Partnerzy