MPMŁ. „Szarotki” w brązie!

Dnia: niedziela 2 kwietnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ zostali brązowym medalistą rozgrywanych przez ostatni tydzień w Jastrzębiu Mistrzostw Polski młodzików! To duży sukces podopiecznych trenera Marka Ziętary, zważywszy na duże problemy kadrowe, które w trakcie turnieju jeszcze się pogłębiły.

„Szarotki” po zajęciu w grupie drugiego miejsca w półfinale nie dały rady późniejszym mistrzom drużynie MOSM Tychy, przegrywając 1:6

Porażkę tą nowotarżanie mocno sobie powetowali w starciu o brąz, ogrywając aż 7:2 oświęcimską Unię.

Strzelanie goli w tym meczu rozpoczął najmłodszy zawodnik całego turnieju Gabriel Wsół. Podhale wówczas grało w liczebnej przewadze.

To była jedyna bramka jaką oglądaliśmy w pierwszej tercji. Na początku drugiej prowadzenie „Szarotek” podwyższył Maksymilian Rusnak. Co prawda dwie minuty potem oświęcimianie złapali kontakt, ale Podhalanie błyskawicznie ich zapędy ostudzili i po drugim golu Rusnaka oraz trafieniu Błacha, po 40 minutach nowotarżanie prowadzili 4:1. Szybkie kolejne dwa gole – autorstwa Bartłomieja Budzyka i Rusnaka – definitywnie rozstrzygnęły losy tego spotkania. Potem jeszcze na drugie trafienie Unii, siódmym golem dla Podhala odpowiedział Marcin Sroka.

Najlepszym zawodnikiem meczu w drużynie Podhala został Gabriel Wsół

Można powiedzieć, że wygraliśmy ten mecz i zdobyliśmy medal wbrew przeciwnością losu. Przed, w trakcie sezonu i już w tutaj w turnieju finałowym, traciliśmy z powodu kontuzji kolejne bardzo ważne ogniwa. To jednak w jakimś stopniu nas skonsolidowało. Chłopcy byli bardzo zmotywowani. Widać, było że bardzo chcą tego medalu, na który w mojej ocenie, patrząc przez pryzmat całego sezonu, pracy jaką wspólnie wykonaliśmy, im się po prostu należał. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, nad którym mieliśmy kontrolę od pierwszej do ostatniej minuty. Kluczem była odpowiedzialna gra. Byliśmy zdyscyplinowani w defensywie i skuteczni w ofensywie. To przyniosło efekt. Gratuluje chłopakom, bo tak jak mówię jechaliśmy na ten turniej z apetytem na medal i cieszę się, że cel ten udało się osiągnąć – podsumował trener MMKS Podhale, Marek Ziętara.

MMKS Podhale Nowy Targ – Unia Oświęcim 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)
1:0 Wsół – Czyrkin (3:26 5/4)
2:0 Rusnak – Czyrkin (24:12)
2:1 Ziober – Dawid (26:04)
3:1 Rusnak – Czyrkin, Wsół (26:39)
4:1 Błach (36:41)
5:1 Budzyk – Czyrkin – Wsół (44:05, 5/4)
6:1 Rusnak – Gercyk (48:17)