Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Lipnicy Wielkiej

Dnia: wtorek 19 września 2023, Autor: Redaktor

W Gminie Lipnica Wielka, dnia 13 września 2023 roku na Placu przy źródełku Piotra Borowego spotkali się uczestnicy biorący udział we wspólnym czytaniu powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” – lektury 12. edycji Narodowego Czytania.

Teren wybrano nieprzypadkowo, gdyż często za życia pojawiał się w tym miejscu Piotr Borowy, który był jednym z pierwszych introligatorów na Orawie. Książki i czasopisma zakupione bądź wypożyczone u Piotra trafiały w następstwie pod dachy orawskich domów.

W prezentowane fragmenty tej ważnej historycznie dla nas Polaków, pięknej powieści wsłuchiwali się reprezentanci społeczności uczniowskiej z wychowawcami ze szkół: Szk. Podst. Nr 1 w Murowanicy z panią Edytą Karkoszka i panią Sylwią Lichosyt, Szk. Podst. Nr 2 w Centrum z panią dyrektor Edytą Mikłusiak, panią vicedyrektor Teresą Baniowską i panią Anną Cymerman, Szk. Podst. Nr 3 z panią Bogusławą Wziątek, Szk. Podst. Nr 4 z panią Beatą Mastela i rodzicem panią Marią Bandyk, SP Kiczory z panią Zofią Kowalczyk oraz LO z panią Jadwigą Oskwarek. Grupę Seniorów z Lipnicy Wielkiej reprezentowała pani Maria Barnaś, pani Helena Dunaj i pani Irena Jasiura.

Narodowe Czytanie w Gminie Lipnica Wielka odbywało się pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Było to szóste czytanie w Lipnicy Wielkiej w ramach akcji Narodowego Czytania.

Organizatorami Narodowego Czytania w Gminie Lipnica Wielka byli: Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt, Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnicy Wielkiej. Rolę Gospodarza pełniła Szkoła Podstawowa Nr 2 im. J. i E. Mików w Lipnicy Wielkiej.

mieszkancy.lipnicawielka.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy