Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Niebawem premiera filmu Daniela Urbaniaka pt. “NOWY TARG MIASTO SÓW”

Dnia: niedziela 20 lutego 2022, Autor: Anna Zubek

Jest to opowieść o czterech parach uszatek zamieszkujących Nowy Targ. Premiera odbędzie się 3 czerwca 2022 r. w MCK w Nowym Targu.

Prace nad filmem trwały od wiosny 2020 roku. Wszystkie ujęcia pan Daniel wykonał w granicach miasta Nowy Targ.

Filmowałem z przeróżnych miejsc, z klatek schodowych na blokach, rusztowań, dachów, platform budowanych na drzewach, schowany w samochodzie, a nawet z łazienki na poddaszu domu
przez okno dachowe które wychodziło wprost na gniazdo uszatek. Udało mi się nagrać wiele wspaniałych chwil z życia Uszatek zamieszkujących stolicę Podhala. Skupiłem się na czterech rodzinach zamieszkujących różne części miasta. Zacząłem od naj bardziej medialnej rodziny uszatek w Polsce, Krystyny i Franka. Później skupiłem się na ptakach zamieszkujących centrum miasta, aby uciec na obrzeża i pokazać wspaniałą rodzinę pięciu młodych i ich rodziców. Tam udało mi się nagrać fenomenalne sceny z ich życia, od wspólnych zabaw, przez naukę polowania do podglądania przez okna mieszkańców pobliskich domów
– opisuje swoją pracę autor filmu.

W sieci dostępny jest już trailer, na który serdecznie zapraszamy:

35-minutowy film pokazuje cały rok z życia ptaków. Pan Daniel zapewnia, że film będzie dostępny nieodpłatnie w serwisie Youtube i będzie miał charakter edukacyjny:

Lektorem jest Tomek Buszewski, mój przyjaciel z Radia Kraków. Film będzie też poruszał się ze mną po szkołach, uczelniach, uniwersytetach i innych miejscach w których prowadzę prelekcje czy inne spotkania przyrodnicze.

mat. prasowy

No Comment.

Reklama

Partnerzy