Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowa aplikacja w Pieninach.

Dnia: piątek 1 lipca 2022, Autor: Maciej Zubek

Pieniny to urokliwy zakątek, rozciągający się pomiędzy Czorsztynem a Szczawnicą. Niewielkie i niewysokie góry, które mają w sobie coś wyjątkowego. Pieniny to również jedne z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów naszego kraju- cieszące się coraz większą popularnością.

Grupa “wpieninach.net” postanowiła zasięgiem objąć to miejsce i w wolnych chwilach zaczęli tworzyć aplikację dla odwiedzających te tereny. Pomysł był inicjatywą mieszkańców pienińskich miejscowości.

Silnik aplikacji jest już gotowy i przechodzi testy- uzupełniane są m.in. baza atrakcji oraz propozycję wycieczek.

Program ma nazwę “aktywnie.wpieninach”, który będzie dostępny do zainstalowania bezpośrednio ze strony internetowej.

Głównym celem twórców jest propagowanie turystyki aktywnej oraz uzupełnienie ogólnie dostępnych miejsc o regionie. Innowacyjne stosowanie łączy w sobie kilka funkcjonalności, które w całości składają się na gotową ofertę dla turystów, którzy poszukują informacji kompletnych o danym miejscu.

W  aplikacji zostały zawarte ciekawe punkty turystyczne, miejsca przyrodnicze, kulturowe oraz historyczne. Wszystkie atrakcje będą zaznaczone na mapie, a ich opisy zostaną wzbogacone o zdjęcia, panoramy 360 oraz wirtualne spacery.

Pomysł i realizacja nie są finansowane przez żadną instytucję, a twórcy swój wolny czas poświęcają dla tego innowacyjnego projektu!

“Uzupełniamy bazę atrakcji i niebawem udostępnimy wszystko publicznie.Jakby ktoś miał propozycję do dodania do aplikacji, to chętnie przyjmiemy mailowo na wpieninach.net@gmail.com. Zastrzegamy sobie prawo do selekcji przesłanych zgłoszeń. A jeśli przesłaną atrakcję mamy już w bazie, to możemy uzupełnić jej opis o przesłane informacje.”

Projekt w swoim założeniu zakłada stworzenie aplikacji na rzecz rozwoju oraz informacji lokalnych atrakcji turystycznych, a także promowanie regiony pienińskiego.

Tekst: opr. K.Ł

monia 1.07.2022
| |

Brawo.

Reklama

Partnerzy