Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowotarscy policjanci przetransportowali ranną kobietę do szpitala

Dnia: poniedziałek 19 września 2022, Autor: Maciej Zubek

W piątek wieczorem (tj. 16.09.br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu sprawdzali zgłoszenie z interaktywnej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości w miejscowości Sieniawa.

W pewnej chwili do st.asp. Jerzego Sabury oraz st. asp. Lidii Walkowiec podjechał samochód, z którego wybiegł zdenerwowany kierowca i poprosił funkcjonariuszy o pomoc. Mężczyzna wiózł do szpitala swoją żonę, która została bardzo poważnie ranna podczas cięcia drewna. Kobieta miała prawie odcięty palec u prawej ręki, na drugim bardzo poważną ranę i potrzebna była natychmiastowa interwencja lekarzy.

Policjanci błyskawicznie zareagowali. Pomogli wsiąść rannej kobiecie do radiowozu i zawieźli ją „na sygnałach” do szpitala w Nowym Targu. O zdarzeniu powiadomili dyżurnego nowotarskiej komendy, który uprzedził personel szpitala o transporcie kobiety do ich placówki. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze przekazali poszkodowaną pod opiekę czekających już na nią specjalistów.

Źródło: Małopolska Policja

No Comment.

Reklama

Partnerzy