Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowy Komisariat Policji w Szczawnicy przekazany do użytku

Dnia: środa 15 grudnia 2021, Autor: Aneta Opyd

W środę, tj. 15 grudnia br. został oddany do użytku nowo wybudowany Komisariat Policji w Szczawnicy. Nowa siedziba komisariatu mieści się w Szczawnicy przy ul. Skotnickiej 77. Poprzednio Komisariat Policji mieścił się w Krościenku nad Dunajcem w budynku banku. Warunki lokalowe były trudne, pomieszczenia małe i bardzo ciasne, co negatywnie wpływało na komfort pracy podczas przesłuchań i przyjęć interesantów.  W ramach inwestycji powstał 3-kondygnacyjny oraz wolnostojący parterowy budynek gospodarczy.

Prace budowlane na działce o powierzchni ponad 2,5 tys. metrów rozpoczęły się we wrześniu 2018 roku. Działkę wraz z projektem i pozwoleniem na budowę przekazał Urząd Miasta i Gminy Szczawnica. Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. Środki na budowę pochodzą z rządowego Programu Modernizacji Policji . Koszty budowy oszacowano na ok. 9 557 000 zł, a wyposażenia na ok. 633 275 zł. Razem to ponad 10 318 000 zł.

3-kondygnacyjny obiekt posiada:

– na poziomie parteru: dyżurkę z szatnią, pom. socjalnym i pomieszczeniem łączności specjalnej, miejscem wydawania broni, pom. przyjęcia interesantów, siłownię i szatnią, pokój przejściowy, serwerownię, pom. magazynowe,  hol z korytarzami, sanitariaty w tym dla osób niepełnosprawnych, pom. techniczne.

– na I piętrze: pomieszczenia komendantów z węzłem sanitarnym, sekretariat, salę narad, 2 pokoje biurowe, suszarnie, pom. socjalne, szatnie męską i damską z łazienkami, węzeł sanitarny, korytarze

– na II piętrze: 7 pokoi biurowych, pokój okazań, palarnię, pokój socjalny, magazyn dowodów rzeczowych, podręczną składnicę akt, korytarze. Budynek gospodarczy to parterowy niepodpiwniczony obiekt posiadający część garażową z 3 stanowiskami postojowymi, pom. agregatu prądotwórczego, kotłowni olejowej, magazynem oleju i pomieszczeniem gospodarczym. W projekcie budynku zostały uwzględnione również miejsca garażowe dla samochodów służbowych oraz parking.

Komisariat Policji w Szczawnicy podlega Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu. W komisariacie pracuje 32 policjantów oraz 2 pracowników cywilnych. Rejon działania komisariatu obejmuje bardzo atrakcyjny turystycznie obszar miasta i gminy Szczawnica, gminy Czorsztyn, gminy Krościenko nad Dunajcem oraz gminy Ochotnicy Dolnej.

Źródło: Małopolska Policja/ oprac. AO

No Comment.

Reklama

Partnerzy