Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowy Targ. 15 latek wpadł na kradzieży perfum

Dnia: poniedziałek 15 kwietnia 2024, Autor: Maciej Zubek

Policjanci nowotarskiej komendy zatrzymali nieletniego złodzieja perfum. Chłopak wpadł na kradzieży w jednej z drogerii w centrum Nowego Targu. Za kradzież perfum o wartości ponad 260 złotych, będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

W środę około godziny 21, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu realizowali swoje zadania w rejonie dworca autobusowego. W pewnym momencie uwagę funkcjonariuszy zwróciło dwóch młodych mężczyzn stojących przed jednym ze sklepów. Po chwili weszli oni do drogerii, gdzie jeden z nich wziął z półki perfumy, jednak zamiast zapłacić za nie, schował pod ubranie, wyszedł ze sklepu i zaczął uciekać. Miał pecha bo trafił na nieumundurowanych funkcjonariuszy, którzy byli świadkami kradzieży i po krótkim pościgu zatrzymali złodzieja. Okazał się nim 15-latek z Nowego Targu. Perfumy o wartości ponad 260 złotych wróciły na sklepową półkę, a chłopak został przekazany pod opiekę starszego brata. Z uwagi na wiek, sprawa 15-latka zostanie przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Targu.

Osoby po ukończeniu 13 lat, ale przed ukończeniem 17 lat odpowiadają przed sądem rodzinnym za popełnione czyny karalne, a po ukończeniu 17 lat odpowiadają już jak osoby dorosłe.

Zgodnie z nowelizacją ustawy wobec nieletniego sąd rodzinny może zastosować środki wychowawcze, lecznicze i poprawcze.

Środkami wychowawczymi są upomnienie, zobowiązanie do określonego postępowania, nadzór odpowiedzialny rodziców albo opiekuna nieletniego, nadzór organizacji społecznej, nadzór kuratora sądowego, skierowanie do ośrodka kuratorskiego, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju, przepadek przedmiotów pochodzących z czynu zabronionego, umieszczenie w rodzinie zastępczej zawodowej specjalistycznej, umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, umieszczenie w okręgowym ośrodku wychowawczym.

Środkiem leczniczym jest umieszczenie w zakładzie leczniczym, a środkiem poprawczym jest umieszczenie w zakładzie poprawczym.

KPP Nowy Targ.

No Comment.

Reklama

Partnerzy