Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowy Targ. Miasto kupi kamienice?

Dnia: poniedziałek 13 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

Miasto zamierza kupić kamienicę położoną w centrum Nowego Targu (ul. Rynek 4), której właścicielem jest obecnie bank PKO S.A. Jeśli plan uda się zrealizować, to tutaj swoją główną siedzibę będzie miała Miejska Biblioteka Publiczna

Rynek pełni rolę serca miasta, stąd pomysł, aby właśnie w centrum znalazło się miejsce dla instytucji takiej jak biblioteka. Miłośnicy książek mogliby tutaj łatwo dotrzeć, między innymi dzięki komunikacji miejskiej. Taka lokalizacja zwiększyłaby prestiż nie tylko samej instytucji, ale również wpłynęłaby pozytywnie na wizerunek Rynku – jako centrum Nowego Targu, w którym tętni życie i funkcjonują między innymi instytucje kultury.

19 stycznia 2023 r. Komisja Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju jednogłośnie – 18 głosami „za” oraz Komisja Oświaty i Kultury jednogłośnie 6 głosami „za” pozytywnie zaopiniowały wniosek o złożenie przez Burmistrza oferty dotyczącej przystąpienia do przetargu na zakup kamienicy. Nieruchomość składa się z działki o powierzchni 0,0504 ha (wraz z budynkiem oraz garażem) i stanowi własność Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym banku PKO S.A.

Oferta, opiewająca na 4 mln 50 tys. zł, została złożona 23 stycznia br. Zgodnie z warunkami przystąpienia do postępowania ofertowego, na rachunek Centrali Banku Polska Kasa Opieki S.A. została przelana zaliczka w wysokości 210 tys. zł. Oferta została zaakceptowana.

Nowotarski magistrat zamierza pozyskać środki na adaptację pomieszczeń budynku z funduszy unijnych i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na najbliższej sesji Rady Miasta 13 marca br. zostanie podjęta decyzja w sprawie dokonania stosownych zmian w budżecie, aby zakup kamienicy mógł stać się faktem

źródło: UM Nowy Targ

No Comment.

Reklama

Partnerzy