Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowy Targ. Międzynarodowy Dzień Dziecka w Przedszkolu nr 2

Dnia: niedziela 6 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wspaniałe święto obchodzone w dniu 5 listopada. Przedszkolaki z Kowańca wzięły udział w obchodach tej uroczystości. Z tej okazji odbył się w przedszkolu bal, podczas którego dzieci miały okazję przebrać się za wybranego bohatera z bajki oraz zaprezentować się na forum grupy.

Nauczyciele zorganizowali w tym dniu również liczne gry i zabawy, w których dzieci rozpoznawały znane postacie z bajek m. in. Czerwonego Kapturka, Królewnę Śnieżkę, Kota w butach czy Kopciuszka. Przedszkolaki poszukiwały w sali ukrytych skarbów – przedmiotów charakterystycznych dla danej postaci z bajki, rozwiązywały zagadki dotyczące różnych utworów z literatury dziecięcej. Podawały tytuły znanych bajek poprzez słuchanie muzyki z wybranych bajek i baśni.

Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci. W związku z tym w salach pojawiły się również bajkowe kąciki, gdzie znalazły się liczne baśnie i bajki dla dzieci, do których oglądania i czytania zachęcali nauczyciele. Nie zabrakło również pięknych tańców przy bajkowej muzyce , zabaw z chustą animacyjną oraz rysunków ulubionych bohaterów.

Ten dzień był dla dzieci pełen radości i uśmiechu. Przedszkolaki z zaangażowaniem brały udział w zabawie i przypomniały sobie, że warto czytać bajki, ponieważ nie tylko bawią ale przekazują wiele wartości tj. prawda, dobro czy piękno.

Przedszkole nr 2 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Nowym Targu

No Comment.

Reklama

Partnerzy