Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowy Targ. O 67 km/h za szybko…

Dnia: wtorek 14 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

2 000 złotych mandatu, 14 punktów karnych i utrata prawa jazdy, to konsekwencje dla kierującego fordem, który jechał z prędkością 117 km/h  na terenie obszaru zabudowanego. 25-latek został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów nowotarskiej drogówki.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu nowotarskiego. Minionej nocy, podczas patrolu statycznego i kontroli prędkości poruszających się pojazdów w Nowym Targu na ulicy Krakowskiej ujawnili kierującego fordem, który najwyraźniej bardzo się spieszył. Pomiar dokonany ręcznym miernikiem prędkości wskazał 117 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Policjanci szybko ostudzili zapał kierowcy i zatrzymali go do kontroli drogowej. Fordem kierował 25-latek z gminy Czorsztyn, który został ukarany wysokim mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych, 14 punktami karnymi i stracił prawo jazdy.

Apelujemy o bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę i przypominamy!

Od 17 września ub.r. nastąpiły zmiany w przepisach. Zwiększona została liczba punktów karnych za najgroźniejsze wykroczenia drogowe, m.in. nadmierną prędkość:

No Comment.

Reklama

Partnerzy