Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowy Targ. Władze miasta: Lodowisko na płycie rynku z rekordową frekwencją

Dnia: czwartek 16 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

Urząd Miasta Nowy Targ przekonuje, że mobilne lodowisko które od grudnia do marca usytuowane było na rynku, cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem.

W wydanym komunikacie czytamy

Około 18 tysięcy osób skorzystało z zimowej atrakcji Nowego Targu – plenerowego lodowiska na płycie Rynku. To 15-procentowy wzrost w porównaniu do zeszłego roku. Lodowisko odwiedzali mieszkańcy miasta i turyści. W tym drugim przypadku szczególnie aktywne okazały się grupy zorganizowane, wypoczywające w stolicy Podhala lub okolicznych miejscowościach. Do Nowego Targu na łyżwy wybrali się turyści m.in. ze Śląska i Mazowsza.

Bardzo pozytywne opinie m.in. na temat jakości lodu oraz lokalizacji lodowiska zbierali pracownicy Referatu ds. Sportu i Turystki, którzy regularnie kontrolowali płytę Rynku. Każdy sygnał od mieszkańców dotyczący ewentualnych niedociągnięć był sprawdzany, a problem niezwłocznie rozwiązywany.

W chwili obecnej trwa rozmrażanie lodu. To specyficzny proces zajmujący około dwóch tygodni, nie można go przyspieszyć. W tym roku, ze względu na warunki atmosferyczne, a dokładniej duże wahania temperatury, rozmrażanie potrwa nieco dłużej. Wykonawca zdążył natomiast usunąć elementy infrastruktury, m.in. kontenery pełniące wcześniej rolę przebieralni, wypożyczalni i kasy.

Kiedy lód zniknie, rozpocznie się demontaż konstrukcji samego lodowiska. Zgodnie z zawartą umową wykonawca jest zobowiązany do naprawienia ewentualnych szkód powstałych na płycie Rynku.

Tegoroczny frekwencyjny sukces lodowiska dowodzi, że ta plenerowa atrakcja Nowego Targu ma wielką rzesze fanów i jest ważnym elementem promocji miasta wśród turystów przebywających na Podhalu.

źródło: UM

No Comment.

Reklama

Partnerzy