Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Odlotowy jubileusz! Po raz 5 w Krościenku popis dali sportowcy Akrobaci!

Dnia: niedziela 3 września 2023, Autor: Maciej Zubek

76 zawodników i zawodniczek wzięło udział w jubileuszowej 5 edycji Ogólnopolskich Zawodów w Akrobatyce Sportowej o Puchar Janosika, który w niedzielę 3 września odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Krościenku nad Dunajcem.

Oprócz gospodarza zawodów Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej swoich reprezentantów w zawodach miały – tak jak w każdej z wcześniejszej edycji – kluby RH Tricks z Tarnowa i Łącka oraz Screamo Nowy Sącz. Drugi rok z rzędu do Krościenka przyjechała też liczna grupa z teamu Acrodream Gorlice. Oglądaliśmy też w akcji zawodników FG2S z Krościenka oraz dwójkę niezrzeszonych akrobatów.

Rywalizowano w 10 kategoriach wiekowych w formule tzw. bitew. Każdy występ zawodnika poddany był ocenie trójki sędziów. W eliminacjach startowano w parach, a zwycięzca z każdej pary przechodził do kolejnej rundy. Faza finałowa to już pojedynki o medale.

W zgodnej opinii stałych bywalców Pucharu Janosika ta edycja stała najwyżej jeżeli chodzi o poziom sportowy, co m.in. pokreślił wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda, który od samego początku sprawuje nad zawodami patronat.

– Choć to już jest piąta edycja zawodów to za każdym razem własnym oczom nie wierzę, patrząc na to co potrafią Ci młodzi ludzie. Gratuluję wam wszystkim tej zaciętości, odwagi i woli walki. Organizatorom na czele z braćmi Bafia gratuluję pomysłu z organizacją tego typu zawodów, które już na stałe weszły w kalendarz wydarzeń w Krościenku – podkreślił wójt Dyda.

W poszczególnych kategoriach wiekowych po Puchar Janosika sięgnęli: Oliwier Kościelniak, Roksana Strama, Marta Cebula, Zuzanna Zubek, Wiktoria Chrobak, Patrycja Dyda, Maja Polak Szpiczakowska, Wojtek Bodziony, Bartek Bugajski oraz Mariusz Dulak.

Po raz piąty z rzędu okazały Puchar za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej trafił do rąk zawodników z Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej.

Każdy z uczestników Pucharu Janosika z Krościenka wyjechał z pięknym, dedykowanym medalem, dyplomem i pamiątkową koszulką. Dla zwycięzców z kolei czekała dodatkowo okazała patera oraz… oscypek.

Głównym sponsorem 5. edycji Pucharu Janosika było Towarzystwo Ubezpieczeń Wiener, państwo Monika i Krzysztof Jakobiszyn, Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem, firma Żarneccy Lodziarnia i Kawiarnia oraz Park Trampolin Jump Planet.

O oprawę muzyczną zadbał Daniel Zięba z firmy DJ Łysy Piotra Chrobaka, opiekę medyczną sprawowało Podhale Rescue Team, a opiekę medialną Patrycja Iglar i firma MZ-media.

Wyniki 5. Zawodów w Akrobatyce Sportowej o Puchar Janosika

Kategoria 2016 i młodsi (bez podziału na płeć)

1. Oliwer Kościelniak – PSA

2. Sonia Kazanowska – Acrodream

3. Kira Bodnarchuk – Acrodream

Kategoria 2014/2015 – dziewczyny

1. Roksana Strama – PSA

2. Kornelia Zygmuntowicz – PSA

3. Ada Jedynak – RH Tricks

Kategoria 2012/2013 – dziewczyny

1. Marta Cebula – RH Tricks

2. Paulina Worwa – PSA

3. Magdalena Stachoń – PSA

Kategoria 2010/2011 – dziewczyny

1. Zuzanna Zubek – PSA

2. Julia Gondek – PSA

3. Magdalena Głodziak – PSA

Kategoria 2009/2008 – dziewczyny

1. Wiktoria Chrobak – PSA

2. Maja Malinowska – PSA

3. Sylwia Psonak – RH Tricks.

Kategoria 2007/2006 – dziewczyny

1. Patrycja Dyda – PSA

2. Wiktoria Bisaga – Screamo

3. Ewa Lach – Acrodream

Kategoria 2011/2013 – chłopcy

1. Bartek Bugajski – Screamo

2. Kamil Drabik – RH Tricks

3. Radosław Batko – Screamo

Kategoria 2008/2010 – chłopcy

1. Wojciech Bodziony – Screamo

2. Jakub Danek – Screamo

3. Ramin Dzafarov – PSA

Seniorki

1. Maja Polak Szpiczakowska – niezrzeszona

2. Jagoda Folfas – PSA

3. Maria Kuros – PSA

Seniorzy

1. Mariusz Dulak – RH Tricks

2. Andrzej Stec – Screamo

3. Rafał Ziajkiewicz – FG2S

No Comment.

Reklama

Partnerzy