Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Piknik Leśny w Szaflarach. Lasy Państwowe stawiają na edukację ekologiczną!

Dnia: poniedziałek 14 sierpnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Lasy to niebywałe bogactwo przyrodnicze. O tym mogli przekonać się mieszkańcy Podhala, którzy uczestniczyli w Pikniku Leśnym w Szaflarach. Leśnicy z Nadleśnictwa Nowy Targ przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Edukacyjne gry i zabawy, ekologiczna żywność i doskonała muzyka to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na mieszkańców i turystów. Stulecie Lasów Państwowych to doskonała okazja do poszerzania wiedzy na temat polskiej przyrody.

Las pełni wiele funkcji przyrodniczych, gospodarczych i społecznych. Rolą leśników jest pogodzenie trwałości lasu z oczekiwaniami społeczeństwa oraz potrzebami przemysłu drzewnego i rozwojem gospodarczym kraju – podkreślił wiceminister klimatu i środowiska, Edward Siarka.

Lasy Państwowe na co dzień współpracują z lokalnymi społecznościami. Dlatego na Pikniku nie mogło zabraknąć kół gospodyń wiejskich oraz ochotniczych straży pożarnych, którzy włączyli się w organizację wydarzenia. Na scenie wystąpił również rodzinny zespół z małopolski – Geyzery.

Kolejny Piknik Leśny odbędzie się we wtorek 15 sierpnia w Mizernej.

No Comment.

Reklama

Partnerzy