Piłka nożna 3 liga. Ciężki, ale zwycięski bój Podhala z Podlasiem!

Dnia: sobota 16 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

W meczu 23 kolejki rozgrywek grupy IV 3 ligi piłkarze Podhala Nowy Targ wygrali 1:0 z Podlasiem Biała Podlaska.

Pierwsza połowa bezbramkowa. W jej doliczonym czasie gry stu procentową sytuację miał dla nowotarżan Damian Lepiarz. Po zagraniu z lewej strony od Mateusza Szymorka wzdłuż linii bramkowej, napastnik Podhala uderzał z najbliższej odległości, nie trafił jednak czysto w piłkę i bramkarz Podlasia instynktownie zatrzymał ją nogami na linii bramkowej. Wcześniej nieznacznie pomylił się też – po rzucie wolnym – Przemysław Lech. Z kolei w szeregach gości największe zagrożenie defensywie Podhala sprawiał Maciej Wojczuk. Dwa jego uderzenia z dystansu bliskie były powodzenia. Za pierwszyzn razem z trudem interweniował Jakub Szymajda, za drugim piłka o centymetry minęła bramkę gospodarzy. Groźnie w polu karnym Podhala, było też po rzucie rożnym i główce Mateusza Jarzynki.

Druga połowa zaczęła się od „głowki” – po rzucie rożnym – Tomasza Andrzejuka po której piłka zatrzymała się na słupku bramki Podhala. W odpowiedzi – także głową – po dograniu od Jakuba Kowalskiego, uderzał 5 metra Juliusz Molis, ale wprost w ręce bramkarza Podlasia. Bramkarz gości poradził sobie także z uderzeniem w 65 minucie Dawida Flaszki. W 69 minucie piłka znalazła się w bramce Podhala, ale arbiter dopatrzył się faulu zawodnika Podlasia i gola nie uznał.

Akcja która jak się okazało rozstrzygnęła losy tego spotkania miała miejsce w 83 minucie. Adrian Rakowski posłał w pole karne Podlasia prostopadle podanie do Juliusza Molisa, ten przyjął futbolówkę po czym przerzucił ją nad wybiegającym z bramki Krystianem Bartoszkiem.

Podhale Nowy Targ – Podlasie Biała Podlaska 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Molis 83

Podhale: Szymajda – Kapuścinski, Lech, Pierzchała – Kowalski, Żołądź (19 Molis), Serafin (70 Rakowski), Płatek (70 Furtak), Szymorek – Szynka (56 Flaszka), Lepiarz.

Podlasie: Bartoszek – Salak, Pigiel, Kot – Bahonko (46 Nieścieruk), Wojczuk, Chmielewski, Jarzynka, Kosieradzki (68 Kocoł), Andrzejuk – Szatała (88 Kobylinski).

Sędziował: Mateusz Piszczek z Katowic.

Żółte kartki: Szymorek, Kowalski – Bohonko, Chmielewski