Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Piłka nożna 3. liga. Falstart Podhala przed własną publicznością

Dnia: sobota 9 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

Nie udał się pierwszy mecz w rundzie wiosennej przed własną publicznością piłkarzom Podhala Nowy Targ, którzy w 20. kolejce spotkań rozgrywek 3. ligi ulegli 1:2 Wiślanom Jaśkowice.

W pierwszej połowie optyczna przewaga była po stronie Podhala, które zdecydowanie częściej utrzymywało się przy piłce. Nie przekładało się to jednak na sytuacje bramkowe gospodarzy. O gola za to mogli pokusić się przyjezdni. Z uderzeniem Michała Wiśniewskiego – w 31. minucie – poradził sobie jednak Macie Styrczula. Nowotarżanie najbliżej szczęścia byli tuż przed przerwą. Po indywidualnej akcji Bartłomieja Purchy i jego zagraniu wzdłuż linii bramkowej Sebastian Ropek przepuścił piłkę między rękami, ale nie zorientował się w tym Smajdor i nie zdołał „zamknąć” akcji.

Nowotarżanie mocno weszli w drugą połowę i już na jej samym początku świetną okazję zmarnował Kamil Ogorzały. Po chwili niewiele do szczęścia – po rzucie rożnym – zabrakło Bartłomiejowi Porębskiemu. Z czasem coraz odważniej w ofensywie radzić sobie zaczęli Wiślanie i w 62. minucie rzut karny wywalczył dla nich Grzegorz Marszalik, faulowany przez Tomasza Tymosiaka. „Jedenastkę” pewnym strzałem na gola zamienił były gracz Podhala Dawid Dynarek. Wiślanie poszli za ciosem i w 70. minucie podwyższyli na 2:0 po składny, kontrataku, podaniu Michała Stachery i trafieniu z najbliższej odległości kolejnego zawodnika, który w swoim CV ma występy w klubie z Nowego Targu, Adriana Rakowskiego.
Gospodarzy stać już było tylko na honorowe trafienie. W 89. minucie po faulu na Mateuszu Zembali, rzut karny wykorzystał Tymosiak,

NKP Podhale Nowy Tag – Wiślanie Jaśkowice 1:2 (0:0)

0:1 Dynarek 62 z karnego, 0:2 Rakowski 70, 1:2 Tymosiak 89 z karnego.

Podhale: Styrczula – Porębski, Jakubowski, Michota – Rubiś (61 Popiela), Zielonka (74 Zembala), Tymosiak, Smajdor – Duda (61 Rusyan) , Ogorzały, Purcha (74 Bogunia).

Wiślanie: Ropek – Jakilk, Lewiński, Krasuski (66 Rakowski) – Wiśniewski (46 Radwanek), Morawski, Adisa (46 Marszalik), Dynarek, Seweryn – Gądek, Stachera.

Sędziował Michał Bobrek.

Żółte kartki: Samjdor, Popiela – Rakowski, Gądek

No Comment.

Reklama

Partnerzy