Search in content
Post Type Selectors

Piłka nożna 3 liga. Nieudany pościg

Dnia: sobota 15 października 2022, Autor: Maciej Zubek

Piłkarzom Podhala Nowy Targ nie udało się pójść za ciosem i po wygranej przed tygodniem nad Lublinianką, tym razem nowotarżanie w wyjazdowym spotkaniu XII kolejki rozgrywek 3 ligi przegrali z rezerwami Cracovii 2:3.

Podhale źle weszło w mecz i konsekwencją tego była strata gola już w 2 minucie. Niefrasobliwość w defensywie nowotarżan, wykorzystał Kapek. Z czasem goście złapali swój rytm gry i na parę minut przejęli inicjatywę. Dobre okazje by wyrównać mieli m.in. Żurek i Szynka. W 38 min. znów to jednak gospodarze wyprowadzili cios. Po zagraniu z bocznego sektora boiska, po raz drugi głową do bramki Podhala trafił Kapek.

Początek drugiej połowy należał do Podhala, które w 2 minuty odrobiło straty. Najpierw po świetnej akcji, trafił Żurek, a za moment graczy z Nowego Targu wyręczył Pieńczak, który po zagraniu Burnata, tak niefortunnie interweniował tuż przed własną bramką.

Kolejne fragmenty spotkania znów jednak należały do „Pasów”. Długo ataki gospodarzy dzielnie odpierał Szymajda, ale w 76 minucie nie miał nic do powiedzenia przy strzale Budzińskiego.

W końcówce zrobiło się nerwowo. Podhalanie mieli wiele uwag do pracy arbitra i w efekcie posypały się kartki. Czerwone obejrzeli Szynka i Rakowski, a także trener Hajnos.

Cracovia II – NKP Podhale Nowy Targ 3:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Kapek 2, 2:0 Kapek 37, 2:1 Żurek 53, 2:2 Pieńczak 55 samob., 3:2 Budziński 76.

Cracovia II: Wilk – Bracik, Pieńczak, Zaucha – Stachera, Budziński, Ożóg, Wiśniewski – Kapek (84 Mrozik), Ogorzały (77 Gut) – Strózik.

Podhale: Szymajda – Żołądź, Mazurek, Drobnak – Żurek (84 Cuber), Styrczula (46 Burnat), Ligienza (77 Antkowiak), Majeran – Rakowski, Płatek (77 Wajsak), Szynka.

Sędziował: Robert Marciniak (Chełm). Żółte kartki: Pieńczak, Zaucha, Ożog – Płatek, Rakowski, Burnat, Szynka. Czerwone kartki: Szynka (90+2),Rakowski (druga żółta, 90+3) oraz trener Grzegorz Hajnos (w konsekwencji dwóch żółtych).