Piłka nożna 3 liga. Piłkarska wojna. Jeden gol, sześć czerwonych kartek !

Dnia: niedziela 7 maja 2023, Autor: Maciej Zubek

W meczu 27. kolejki spotkań piłkarze Podhala Nowy Targ ulegli na własnym stadionie 0:1 Stali Stalowa Wola, mimo że od od 46 minuty grali z przewagą jednego zawodnika, a od 59 min z przewagą dwóch!

Akcja, która rozstrzygnęła losy tego spotkania miała miejsce w 31. minucie. Po szybko rozegranym rzucie wolnym, zagraną z głębi pola piłkę przejął w polu karnym Podhala Wojtak, wygrał pojedynek z obrońcą, po czym minął Szymajdę i posłał piłkę do pustej bramki.

Wcześniej – bo już w 3. minucie – bliski szczęścia był po stronie gospodarzy Antkowiak, który oddał soczysty strzał z 16 metra, obroniony jednak przez Smyłka.

I to tak naprawdę koniec jeżeli chodzi o czysto piłkarskie aspekty tego spotkania. W kolejnych minutach na boisku i poza nim rozpętała się mała „wojna”. Atmosferę próbował tonować kartkami arbiter, ale wywołało to skutek odwrotny od zamierzonego.

Pierwszy czerwoną kartkę zobaczył trener bramkarzy Podhala, który nie mógł pogodzić się z jedną z decyzji sędziego. Po gwizdku kończącym pierwszą połowę, przy zejścia do szatni doszło do przepychanek, w konsekwencji których czerwoną kartkę zobaczył gracz Stali Tomasz Kołbon.

Po kwadransie gry w drugiej części za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał kolejny gracz przyjezdnych Imiela.

Podhale mając przewagę dwóch graczy biło jednak „głową w mur”, kompletnie nie znajdując sposobu na heroicznie broniącą się Stal.

Pod koniec spotkania za krytykę orzeczeń sędziego do szatni udał się trener gości Pietrzykowski oraz jego asystent, a tuż po zakończeniu meczu „czerwień” obejrzał jeszcze bramkarz Smyłek.

NKP Podhale Nowy Targ – Stal Stalowa Wola 0:1 (0:1)

0:1Wojtak 31

Podhale: Szymajda – Michota, Kawula, Chmelenko, Żołądź (75 Burzyński) – Bezpalec, Karmański, Drobnak (60 Żurek) – Płatek (69 Szynka), Antkowiak, Szczepański (69 Ustupski)

Stal: Smyłek – Wojtak, Soszyński, P. Rogala (90 Kucharczyk) , Kowalski – Banach, Olszewski, Kołbon, Wydra – Suszkiewicz (61 Duda, 77 Filipiuch), Imiela.

Sędziował Adam Jamka z Kielc.

Żółte kartki: Kawula, Chmelenko, Żołądź, Antkowiak, Szynka – Smyłek, Wojtak, Soszyński, Imiela, Szuszkiewicz,

Czerwone: Kołbon (45 niesportowe zachowanie), Imiela (59 za drugą żółtą), Smyłek (90 za drugą żółtą)

Widzów: 350

Adi 7.05.2023
| |

Panowie 45 minut z przewagą jednego zawodnika 30 z przewaga dwóch i nie wpadła ani jedna bramka dla nas, Stalówka podała ręką a wy ja odkopneliscie…

Stalówka 8.05.2023
| |

Jak może sędziować taki mecz ktoś z Krakowa jeśli bezpośrednim rywalem są aptekarze z Krakowa