Piłka nożna 3. liga. Podhale ciągle w blokach startowych

Dnia: środa 23 sierpnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Piłkarze Podhala Nowy Targ pozostają wciąż bez wygranej w rozgrywkach 3. ligi. Po trzech kolejnych remisach, w 4. kolejce spotkań zespół Szymona Szydełko przegrał na własnym stadionie 0:1 z Garbarnią Kraków.

Szydełki zabrakło na ławce trenerskiej. Była to konsekwencja nadmiaru żółtych kartek. Mecz zmuszony był więc obserwować z wysokości trybun, a przy linii zastępował go jego asystent Krystian Skłodowski.

Pierwsza połowa bez bramek i bez większych emocji. Dużo walki, ale mało składnych akcji z obu stron, stąd z rzadka coś działo się pod obiema bramkami.

Druga połowa zaczęła się od ataków Podhala. Groźnie z dystansu uderzył Tomasz Tymosiak, ale Mateusz Bartusik zdołał piłkę sparować na rzut rożny. Za moment nieznacznie chybił Hubert Antkowiak. Kiedy wydawało się, że gol dla gospodarzy to kwestia czasu jeden z nielicznych wypadów Garbarni pod bramkę Podhala zakończył się faulem Donatasa Nakrosiusa na Feliksie Grzybowskim. Arbiter wskazał na rzut karny, którego pewnie wykorzystał Michał Klec.

Podhale próbowało odrobić stratę, ale dobrze zorganizowani w defensywie przyjezdni na niewiele nowotarżanom pozwolili. Pod bramką Bartusika najgoręcej było na ogół przy stałych fragmentach gry. Raz bliski szczęścia był Kacper Kawula, ale piłka po jego strzale głową poszybowała nad bramką. Niezłą okazję miał Kacper Grzebieluch, ale przy jego strzale zabrakło i siły, i precyzji.

NKP Podhale Nowy Targ – RKS Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Klec 59 z karnego.

Podhale: Osobiński – Kawula, Nakrosius, Jakubowski – Drobnak (60 Kozarzewski), Karmański (60 Turek), Tymosiak, Purcha (77 Wołoszyn), Michota (77 Ustupski) – Rubiś (60 Grzebieluch), Antkowiak.

Garbarnia: Bartusik – Czekaj, Duda, Durda (90 Szuta), Morys, Cukrowski, Dziedzic, Grzybowski, Kajpust, Seweryn (62 Sutor), Klec (69 Nowak)

Sędziował: Marcin Bielawski. Żółte kartki: Nakrosius, Karmański, Rubiś – Czekaj, Duda, Seweryn, Klec. Czerwona: Nakrosius (po meczu za drugą żółtą). Widzów: 300