Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Piłka nożna 3 liga. Wysoka cena nieskuteczności

Dnia: sobota 27 sierpnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Po dwóch z rzędu wyjazdowych wygranych w rozgrywkach 3 ligi, w 5 kolejce spotkań piłkarze Podhala Nowy Targ przegrali na własnym stadionie z ŁKS Probudex Łagów.

W 13 minucie bliski otwarcia wyniku był dla Podhala Hubert Antkowiak, który jednak minimalnie chybił z 18 metra. W 26 min to przyjezdni wyprowadzili składny kontratak, po którym w pole karne Podhala wbiegł Kamil Orlik, oddał celny strzał, ale w środek bramki gdzie dobrze ustawiony był Maciej Styrczula. Minutę później przyjezdni objęli prowadzenie w kuriozalny okolicznościach. Na 30 metrze przed swoją bramką Styrczula chciał wymienić podania z Łukaszem Mazurkiem. Temu drugiemu piłka jednak odskoczyła i gdy Styrczula próbował ją wybić, nabił Krystian Szymochę. Futbolówka po odbiciu się od zawodnika Łagowa, wpadła do pustej bramki. Podhale rzuciło się odrabiania strat i w kolejnych 15 minutach Antokowiak miał 3 okazje do tego by wyrównać stan meczu. Szczególnie ta trzecia była z tych z gatunku nie stu, a dwustu procentowych. Po zagraniu z bocznego sektora boiska napastnik Podhala był metr przed bramką, oddał strzał, ale w sobie tylko wiadomy sposób Paweł Lipiec zdążył interweniować na linii bramkowej. W 44 minucie Antkowiak znów doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale kolejny raz zwycięsko z pojedynku z nim wyszedł Lipiec.

Seria niewykorzystanych okazji przez gospodarzy zemściła się na nich w 59 minucie. Strzał Kacpra Chełmeckiego, Styrczula obronił, ale wobec dobitki Kacpra Rogozińskiego był już bezradny. W 70 minucie goście byli bliscy gola numer 3. Znów aktywny Chełmecki szarżował w polu karnym Podhala, ale tym razem Styrczula nie dał się pokonać. W 72 minucie po drugiej stronie boiska, z 7 metra na wprost bramki główkował Mazurek. Strzał był jednak zbyt słaby by zaskoczyć Lipca.

W doliczonym czasie  gry wygraną goście przypieczętowali wygraną trzecim golem, po akcji dwóch byłch zawodników Podhala. Podawał Maciej Tonia, a celnie uderzył Damian Lepiarz.

NKP Podhale Nowy Targ – ŁKS Probudex Łagów 0:3 (0:1)

Bramka: 0:1 Szymocha 27, 0:2 Rogoziński 59, 0:3 Lepiarz 90+1.

Podhale: Mac. Styrczula – Wajsak, Mazurek, Bodziuch (65 Mik. Styrczula) – Drobnak, Szynka (65 Żurek), Ligienza (71 Żołądź), Cuber (64 Szczepański) – Banik, Antokowiak, Płatek (79 Zgierski)

ŁKS: Lipiec – Szymocha, Chełmecki (82 Lepiarz), Imiela (86 Tonia), Rogoziński (86 Kafel), Waniek, Mianowany, Orlik (76 Piróg), Mydlarz, Seweryn, Rogala

Sędziował: Mateusz Patla.

Żółta kartka: Wajsak – Orlik, Lipiec, Chełmecki.

Fot. Paweł Budzyk

No Comment.

Reklama

Partnerzy