Search in content
Post Type Selectors

Piłka nożna 4. liga. Hat-trick Kasperczyka

Dnia: niedziela 11 czerwca 2023, Autor: Maciej Zubek

Piłkarze Lubania wciąż są w walce o podium na koniec sezonu 2022/2023 w IV lidze. W meczu 32. kolejki podopieczni Pawła Batkiewicza pewnie pokonali 3:0 Unię Oświęcim.

Autorem wszystkich bramek dla gospodarzy był w tym meczu Jakub Kasperczyk. W pierwszych dwóch sytuacjach z bocznego sektora boiska podawał mu Tomasz Magdziarczyk. Za pierwszym razem – w 8. minucie – rosły napastnik Lubania popisał się efektowną „główką”, za drugim piłkę do bramki skierował już nogą. Hat-tricka Kasperczyk skompletował w 89. minucie po kontrataku i prostopadłym podaniu z głębi pola od Patryka Dudy

Poza tymi trzema sytuacjami okazji do zdobycia kolejnych goli nie brakowało, szczególnie po stronie gospodarzy, których dominacja – zwłaszcza w pierwszej połowie – była bardzo wyraźna. Po przerwie nieco odważniej zagrali przyjezdni, ale dobrze dysponowany w bramce Lubania Artur Świerad nie dał się pokonać.

– Dzisiejszą wygraną dedykujemy trenerowi Adrianowi i jego rodzinie, dla których ten tydzień był po ludzku bardzo trudny. Lubań to rodzina i musimy się wspierać na boisku i poza nim – podkreślił trener Lubania Paweł Batkiewicz

Lubań Maniowy – Unia Oświęcim 3:0 (2:0)

1:0 Kasperczyk 8, 2:0 Kasperczyk 20, 3:0 Kasperczyk 89.

Lubań: Świerad – Bryja (46 Pluta), Kasperczyk, Jandura (58 Ligienza), Duda, Firek, Magdziarczyk (65 Cherniauski), Potoniec (88 Barnowski), Zaika, Sobuś, Chlipała.

Unia: Gabryś – Babiuch, Zieliński, Lichota (80 Burda), Antkiewicz, Wilczak, Ryszka, Kaleta (90 Kateusz), Lewandowski, Pawela (55 Szmidt), Czapla.

Sędziował Kacper Dyrek z Nowego Sącza. Żółte kartki: Firek, Kasperczyk – Babiuch.