Piłka nożna 4 liga. Lubań efektowny i efektywny. Kolejna okazała wygrana.

Dnia: sobota 23 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Podopieczni Pawła Batkiewicza w meczu 24 kolejki pewnie ograli w Brzesku zespół Okocimskiego.

Okocimski Brzesko – Lubań Maniowy 1:5 (0:3)

0:1 Mrówka 2 z karnego, 0:2 Kasperczyk 14, 0:3 Zawiślan 39, 0:4 Mrówka 48, 0:5 Kasperczyk 66, 1:5 Sosnowski 84.

Lubań: Sikora – Ligienza (73 Wróbel), Firek, Zawiślan – Chlipała (46 Kołodziej), Manko, Robson (46 Chmielowski), Pluta – Duda (62 Jandura), Kasperczyk, Mrówka (70 Skydan).

Sędziował Wojciech Potanczyk.

Pierwsza połowa to absolutna dominacja Lubania, którego już pierwszy wypad w pole karne gospodarzy zakończył się golem. Po zagraniu ręką jednego z zawodników Okocimskiego, rzut karny pewnie wykorzystał Damian Mrówka. Maniowianie poszli za ciosem i w 14 minucie, po kapitalnym, prostopadłym podaniu Robsona, Kasperczyk minął bramkarza i trafił do pustej bramki. W 39 minucie na 3:0 prowadzenie Lubania podwyższył Arkadiusz Zawiślan, który dopadł do piłki w „szesnastce” Okocimskiego i po przyjęciu piłki oddał skuteczny strzał. W końcowe pierwszej odsłony Lubania od straty gola uratowała poprzeczka.

Tak samo jak pierwszą, Lubań rozpoczął drugą połowę. Ledwie trzy minuty po wznowieniu gry ze środka boiska, indywidualna akcja Mrówki, zakończyła się golem numer cztery w tym spotkaniu. W 66 minucie dublet ustrzelił Kasperczyk, efektownie trafiając w samo „okienko” bramki Okocimskiego. W 84 min gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki, trafieniem z dystansu w górny róg Sosnowskiego.