Piłka nożna 4. liga. Wierchy łapią oddech! Pierwsze punkty i pierwsza wygrana w sezonie!

Dnia: środa 23 sierpnia 2023, Autor: Maciej Zubek

W meczu rozegranym awansem z 5 kolejki spotkań piłkarze Wierchów Rabka wygrali wyjazdowe starcie z Glinikiem Gorlice. To pierwsza w sezonie wygrana zespołu Franciszka Mrózka.

Początek nie zapowiadał nic dobrego dla rabczan, którzy już w 2. minucie stracili gola. Straty jednak Wierchy odrobiły jeszcze przed przerwą. W 25. minucie po prostopadłym podaniu od Wydry, Sobek wygrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem Glinika i wyrównał stan meczu na 1:1. Parę chwil potem goście mieli świetną okazję by wyjść na prowadzenie. Styrczula nie wykorzystał jednak rzutu karnego. W końcówce pierwszej połowy jeden z zawodników gospodarzy, w konsekwencji dwóch żółtych karetek, wyleciał z boiska.

Wierchy skorzystały z liczebnej przewagi i w 65. minucie przeprowadziły akcję na wagę zwycięstwa, które zapewnił im Bartłomiej Porębski, który podłączył się pod kontratak i skutecznie trafił z 10 metra.

Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa i nasi kibice także. Ono na pewno pozwoli mocniej uwierzyć w ten zespół i w ten projekt. Ja cały czas będę podkreślał, że czas będzie naszym sprzymierzeńcem. Ten zespół z każdym meczem będzie nabierał tak potrzebnego w tej lidze doświadczenia – podkreślił trener Wierchów, Franciszek Mróżek.

Glinik Gorlice – Wierchy Rabka 1:2 (1:1)

Bramki dla Wierchów: Sobek, Porębski.

Wierchy: Mrózek – J. Szczepański I, Porębski, Styrczula, Pająk – Kornaś, Motłoch (55 Wójciak), Florek, Wydra (85 Czech) – Burnat (80 Szczepański II), Sobek (80 Pragnący)