Piłka nożna 5 liga. Kolejna wygrana Watry

Dnia: sobota 29 października 2022, Autor: Maciej Zubek

W przedostatnim meczu rundy jesiennej piłkarze Watry Białka Tatrzańska pewnie pokonali na własnym stadionie Tarnovię Tarnów.

Watra Białka Tatrzańska – Tarnovia Tarnów 2:0 (1:0)

1:0 Dudek 20, 2:0 Styrenczak 74.

Watra: Kobal – Zając, Lajcak, Łukaszczyk, Kostrzewa (46 Ł. Młynarski), Drozd (87 Franosz) , Lupa (68 M. Młynarski), Kobylarczyk, Flerias, Dudek (79 Masłowski), Styrenczak.

Tarnovia: Leśniak – Bury, Gucwa (76 Kocioł), Witek, Kucharczyk (89 Sumara), Mądel Mitera, Kijowski, Plebanek, Dziadosz, Kiełbasa.

Sędziował: A. Dudek. Żółte kartki: Kostrzewa, Kobylarczyk.

W 20 minucie K. Dudek otworzył wynik spotkania, celnie główkując z 3 metra po dośrodkowaniu z bocznego sektora od Drozda. Parę chwil potem Dudek mógł podwyższyć wynik, ale przegrał pojedynek 1 na 1 z Leśniakiem. W drugiej połowie w dalszym ciągu to Watra dominowała na boisku. Efekty tego przyszły w 74 minucie, kiedy po efektownym uderzeniu z dystansu na 2:0 podwyższył Styrenczak. Białczanie mieli jeszcze kilka bramkowych okazji, ale dobrze w bramce gości spisywał się Leśniak. Raz – po strzale M. Młynarskiego – w sukurs przyszedł mu słupek.