Piłka nożna. Awans Podhala do półfinału PP MZPN

Dnia: środa 10 maja 2023, Autor: Maciej Zubek

Piłkarze Podhala Nowy Targ pokonali 3:2 w wyjazdowym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związki Piłki Nożnej drużynę z ligi okręgowej Błękitnych Bodzanów.

Błękitni Bodzanów – NKP Podhale Nowy Targ 2:3 (1:2)

Bramki dla Podhala: Burzyński 16, Szynka 34, Antkowiak 51

Podhale: Kołodziej – Michota (66 Sobek), Hajdara, Kawula, Żołądź – Burzyński, Szczepański, Karmański (74 Chmelenko) – Płatek (60 Rogala), Burzyński (60 Mi. Styrczula), Antkowiak (60 Ustupski)

Zaczęło się od gola dla gospodarzy w 11. minucie. Nowotarżanie szybko odpowiedzieli za sprawą Fabiana Burzyńskiego, a jeszcze przed przerwą precyzyjnym strzałem głową prowadzenie dał Podhalu Adrian Szynka.

Kiedy na początku drugiej połowy n a3:1 podwyższył Hubert Antkowiak, wydawało się że emocji już w tym spotkaniu będzie niewiele. Tymczasem w końcówce gospodarze wykorzystali rzut karny i znów wynik końcowy stał się sprawą otwartą.

Koniec końców Podhalanie utrzymali jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego.