Piłka nożna IV liga. Punkty pojechały do Woli Rzędzińskiej (aktualizacja zdjęcia)

Dnia: sobota 9 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

W meczu 23 kolejki rozgrywek grupy wschodniej 4 ligi Wierchy Rabka przegrały na swoim stadionie 1:3 z Wolanią Wola Rzędzińska.

Wierchy Rabka – Wolania Wola Rzędzińska 1:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Czubin 26, 1:1 Wójcik 58, 1:2 Nowak 82, 1:3 Luberda 88.

Wierchy: Zhuk – Witek (75 Kościelniak), Jeziorski, Kęska (70 Ptak), Dudek, Misiura, Czubin, Banik, Myrda, Lutsenko, Florek.

Wolania: Bielaszka – Tragarz, Mróz, Tadel, Leżoń, Michoń (60 Luberda), Wójcik (80 Rębacz), Tubek, Minorczyk (60 Partura), Nowak, Malinowski.

Sędziował Artur Smoleń z Krakowa. Żółte kartki: Myrda – Malinowski, Nowak, Tadel.

Pierwsi bliscy zdobycia gola byli przyjezdni, konkretnie Minorczyk, który w 9 minucie ostemplował słupek. Skuteczni byli za to gospodarze, których w 26 minucie na prowadzenie wyprowadził Czubin, technicznym uderzeniem po sprytnym podaniu od Kęski. Prowadzeniem gospodarzy 1:0 zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron goście zdołali odwrócić losy tego spotkania. W 58 minucie wyrównał wyrównał Wójcik, który skutecznie „zamknął” dośrodkowanie Mroza. Z kolei w 82 minucie po rzucie rożnym do bramki Wierchów trafił Nowak. Wygraną przyjezdni przypieczętowali w 88 minucie, po tym jak Luberda najszybciej odnalazł się w zamieszaniu pod bramką gospodarzy.