Piłka nożna. Podhale lepsze od czwartoligowca z Barcic. Kadra się krystalizuje

Dnia: sobota 17 lutego 2024, Autor: Maciej Zubek

W swoim kolejnym spotkaniu sparingowym piłkarze Podhala Nowy Targ na boisku w Łącku pokonali 4. ligowy zespół Barciczanki Barcice 4:0

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Wynik otworzył w 53. minucie pozyskany przez Podhale z GKS Rudnik (4. liga świętokrzyska) Mateusz Zębala, który dołożył nogę do podania Jakuba Rubisia. Kolejne dwa gole także były autorstwa nowych graczy w składzie klubu z Nowego Targu: Patryka Dudy i Adama Sobusia (obaj ostatnio grali w Lubaniu Maniowy). Wynik meczu ustalił wychowanek Akademii Marek Plewa, który sfinalizował akcję Dudy z Bartłomiejem Purchą.

Przede wszystkim zadowoleni jesteśmy z wyniku, który potwierdza coraz lepszą naszą dyspozycję. Sama gra też była dobra, momentami bardzo dobra. Cieszy to że obie „jedenastki” potrafiły umiejętnie reagować na wydarzenia boiskowe. W pierwszej połowie trochę zbyt szybko chcieliśmy strzelić gola, przez co nasza gra była jeszcze chaotyczna, ale po przerwie skorygowaliśmy nasze błędy i to przełożyło się na kolejne gole – ocenił trener Podhala Tomasz Kuźma.

Oprócz wymienionych Zębali, Dudy oraz Sobusia nowe twarze w zespole Podhala na ten moment to: Karol Smajdor (Sandecja Nowy Sącz), Mostafa Hamed (Limanovia Limanowa) oraz Szymon Zielonka (Raków II Częstochowa). W kręgu zainteresowań nowotarskiego klubu jest także kolejny gracz Sandecji Mateusz Popiela oraz dwóch zawodników z Ukrainy.

Barciczanka Barcie – NKP Podhale 0:4 (0:0)

0:1 Zębala 53, 0:2 Duda 66, 0:3 Sobuś 77, 0:4 Plewa 82

Podhale: Mac. Styrczula (46 Kuros) – Michota (46 Mi. Styrczula), Jakubowski (46 Porębski), Kozarzewski (46 Duda) – Bogunia (46 Rubiś), Tymosiak (46 Popiela), testowany (46 Sobuś), testowany (46 Smajdor), Zielonka (70 Jakubowski), Niedziałkowski (30 Zębala, 60 Plewa), Hamed (46 Purcha)