Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Piłka nożna. Sparingowa wygrana Lubania na starcie przygotowań

Dnia: sobota 9 lipca 2022, Autor: Maciej Zubek

W pierwszym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do sezonu 2022/2023 w rozgrywkach IV ligi piłkarze Lubania Maniowy pokonali na własnym boisku drużynę z krakowskiej okręgówki Pcimiankę Pcim.

Jak to bywa w sparingach, skład Lubania był mocno eksperymentalny. Pojawiła się bowiem spora grupa zawodników testowanych, głównie zza wschodniej granicy.

Długa była też lista nieobecnych. Cześć zawodników wciąż bowiem przebywa na urlopach. Brakowało m.in. Damiana Firka, Damian Mrówki, Arkadiusza Zawiślana, Jakuba Kasperczyka.

Zawodnikiem Lubania pozostał Mateusz Pluta, który był w kręgu zainteresowań Podhala Nowy Targ, ale ostatecznie nie doszedł do porozumienia. Z Podhalem trenuje za to Adrian Ligienza i z jego odejściem działacze i trenerzy Lubania muszą się liczyć.

Następny sparing maniowianie zagrają w następny weekend z rezerwami Termalici Niecieczy, a potem kolejno ze Szczakowianką Jaworzoną i Unią Tarnów.

Lubań Maniowy – Pcimianka Pcim 4:0 (2:0)

Bramki: Skydan, testowany, Magdziarczyk, testowany.

Lubań: Świerad (46 Sikora) – testowany, testowany, testowany – Pluta, Górecki, Diaz, Magdziarczyk, testowany – Skydan, testowany oraz Leśnicki, Jarkiewicz i 5 zawodników testowanych.

No Comment.

Reklama

Partnerzy