Piłka nożna. Szaflary zaczęły od porażki

Dnia: niedziela 7 sierpnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Nie udał się start nowego sezonu w lidze okręgowej piłkarzom z Szaflar, którzy przegrali 1:2 wyjazdowe spotkanie z Krokusem Przyszowa.

Krokus Przyszowa – LKS Szaflary 2:1 (2:1)

Bramka dla Szaflar: Rusnaczyk 6.

Szaflary: Gawron – Francuz (80 Baboń), K. Kamiński, Kantor (46 Hreśka), Kichko, Krupa, Kusper, Otręba, Rusnaczyk, Topór (46 Rusnak), Stanczak (59 Mrowca).

Zaczęło się po myśli Szaflar, które w 6 minucie na prowadzenie wyprowadził strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego Rusnaczyk. Sprawy zaczęły się komplikować od 28 minuty po czerwonej kartce dla Kichko. Gospodarze liczebną przewagę wykorzystali i jeszcze przed przerwą najpierw odrobili straty, a później wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron gole już nie padły.

– Piłkarsko byliśmy lepszym zespołem, nawet grając w 10 mieliśmy większe posiadanie piłki, stwarzaliśmy sobie sytuacje, ale zawodziła skuteczność. Przegraliśmy, ale jestem zadowolony z charakteru jaki pokazali moi zawodnicy – ocenił trener Szaflar, Grzegorz Szczepaniec.