Search in content
Post Type Selectors

Piłka nożna. Trzecia z rzędu wygrana Wierchów.

Dnia: sobota 7 maja 2022, Autor: Maciej Zubek

W 28 kolejce rabczanie pokonali na własnym stadionie Glinika Gorlice 1:0 po golu w 88 minucie rezerwowego Bartosza Rzadkosza!

W pierwszej połowie – wyrównanej połowie – sytuacje były po obu stronach. Raz nawet piłka znalazła się w bramce gospodarzy, ale sędziowie odgwizdali spalonego.

Od 58 minucie gospodarze grali w liczebnej przewadze, po tym jak czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Witku, zobaczył gracz Glinika Myśliwy.

W 74 minucie po akcji gospodarzy, gracz Glinika wybił piłkę z linii bramkowej. Akcja, która rozstrzygnęła losy spotkania miała miejsce w 88 min. Po zagraniu bocznego sektora, Rzadkosz przyjął piłkę na 16 metrze przed bramką Glinika, „nawinął” obroncę i oddał, mocny, precyzyjny strzał.

Mieliśmy trochę problemów z atakiem pozycyjnym i długo „biliśmy głową w mur”, ale koniec końców cierpliwa i konsekwentna gra została nagrodzona – ocenił trener Wierchów Sebastian Świerzbiński.

Wierchy Rabka – Glinik Gorlice 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Rzadkosz 88.

Wierchy: Zhuk – Witek, Jeziorski, Dara, Kęska, Dudek, Pazurkiewicz (46 Rzadkosz), Misiura (82 Kościelniak), Majeran, Czubin (68 Wójcik), Bartos (46 Lutsenko)

Glinik: Harwat – Rząca, Krzysztoń, Dąbrowski (85 Rąpała), Myśliwy, Drąg, Stój (68 Szpyrka), Kukla, Dziedzic, Mituś, Świechowski (53 Kusiak)