Piłka nożna VI liga. Efektowne wygrane Huraganu i Szaflar

Dnia: niedziela 11 września 2022, Autor: Maciej Zubek

Niedziele mecze w lidze okręgowej przyniosły nam wygrane Huraganu Waksmund i LKS Szaflar.

Huragan Waksmund – Zawrat Bukowina Tatrzańska 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Chowaniec 6, 2:0 Chowaniec 11, 3:0 Szwajnos 32, 4:0 Antolak 68, 5:0 Szwajnos 72.

Huragan: Byrnas – Kowalczyk (54 Jurzec), Mlak, Mroszczak (74 Wnękowicz), Mucha (77 Mąka), Nogueira, Kamiński (54 Antolak), Krugiołka, Szwajnos, Chowaniec (74 Urbaś), Kolasa

Zawrat: Wcisło – W. Kuchta, Janczy, Ustupski (46 Kassowski), J. Stasik, Siuta (83 J. Kuchta), Buńda, Gutt, Cudzich, Chowaniec, Grela

Już pierwsza dwa celne strzały gospodarzy okazały się skuteczne. Oba były autorstwa Szymona Chowańca, który w obu przypadkach sfinalizował składne akcje swojego zespołu. W 32 minucie gospodarze po składnym kontrataku podwyższyli na 3:0, a na listę strzelców wpisał się Szwajnos.

W drugiej połowie to goście pierwsi powinni się cieszyć z gola. Mieli bowiem ku temu świetną okazję jaką jest rzut karny. Intencję Greli wyczuł jednak Byrnas.

To błyskawicznie się zemściło i w 68 min, kapitlanie z dystansu na 4:0 podwyższył Antolak. Wygraną gości przypieczętował w 80 minucie swoim drugim golem Szwajnos.

Jordan Jordanów – LKS Szaflary 0:3 (0:1)

0:1 Otręba 42, 0:2 Baboń 70, 0:3 Czech 75.

Jordan: Sum (80 Teper) – Tyrpa (80 Kołodziejczyk), Drabik, Wójciak (80 Moskalski), Dziadkowiec, Jochymek (70 Pietrzak), Burtan, Ryś (80 Sarna), Rączka (80 Wójtowicz), Porębski, K. Radoń

Szaflary: Gawron – Bryjak (55 Baboń), Francuz (55 Kichko), Kusper, Topór, Rusnarczyk (55 Hreśka), Rusnak, Pawlikowski (75 Kantor), Ptak (55 Krupa), Otręba (75 Stanczak), Łojas (55 Czech)

Prowadzenie 1:0 do przerwy dał gościom Otręba, którego uderzenie z dystansu zaskoczyło Suma. W drugiej połowie Szaflary dołożyło kolejne dwa gole za sprawą swoich rezerwowych. W 70 minucie dogranie z bocznego sektora boiska wykorzystał Baboń, a w 75 min niefrasobliwą postawę defensywy Jordana wykorzystał Czech.