Piłka nożna. VI liga. Przy 0:2 wzmógł się Wiatr.

Dnia: środa 17 sierpnia 2022, Autor: Maciej Zubek

W zaległym meczu ligi okręgowej piłkarze Wiatru Ludźmierz wygrali 6:2 z Wierchami Pasierbiec. Po 35 minutach nic na to jednak nie wskazywało.

Po golach J. Szewczyka z rzutu karnego z 9 minucie i Dawida Papieża w 34 minucie gospodarze przegrywali już 0:2, po drodze marnując jeszcze rzut karny.

Sygnał go zmiany oblicza mecz dał w 40 minucie jeden z obrońców Wierchów, który niefortunną interwencją we własnym polu karnym zaliczył „samobója”. Dwie minuty potem Żółtek wystawił piłkę jak na tacy Siaśkiewiczowi, a ten dopełnił formalności.

Po przerwie Wiatr już zmiótł przeciwnika z murawy. W 64 minucie piłką rywalom odebrał Żółtek, zagrał podanie w uliczkę do Hagowskiego, a ten wyszedł zwycięsko z pojedynki z Wojtasem. W 82 min znów Żółtek zainicjował akcję po której na listę strzelców wpisał się Górz. W 82 i 89 minucie „Man of the Match” Żółtek już sam wpisywał się na listę strzelców. Najpierw po asyście Górza wrzucił piłkę za kołnierz Wojtasowi, a potem po podaniu Hagowskiego, popisał się mocnym, precyzyjnym uderzeniem.

Wiatr Ludźmierz – Wierchy Pasierbiec 6:2 (2:2)

Bramki: 0:1 J. Szewczyk 9 z karnego, 0:2 D. Dawid Papież 34, 1:2 samobójcza 40, 2:2 Siaśkiewicz 42, 3:2 Hagowski 64, 4:2 Górz 82, 5:2 Żółtek 87, 6:2 Żółtek 89.

Wiatr: Ciszek – Duda, J. Zubek (55 Truty), K. Zubek (67 Siuta), Żółtek, Siaśkiewicz, Chowaniec (55 Hagowski), Słowakiewicz (67 Jabłoński), Luberda (76 Górz), Jankowski (40 Hrapkowicz), Karwaczka

Wierchy: Wojtas – Dominik Papież (85 Kulig), Dawid Papież, Pajor, Wnęk (75 Dudek), J. Szewczyk, W. Szewczyk, Badyla, Lasek (68 Guzik), E. Wąsowicz, A. Wąsowicz.

Sędziował: Patryk Michalak.