Search in content
Post Type Selectors

Piłka nożna VI liga. Wygrana Orkana, remis Zawratu

Dnia: sobota 27 sierpnia 2022, Autor: Maciej Zubek

W sobotnich meczach ligi okręgowej, zwycięstwo na swoim koncie zapisał Orkan Raba Wyżna, który pokonał 4:1 Krokus Przyszową, a Zawrat Bukowina Tatrzańska zremisował wyjazdowe spotkanie 1:1 ze Słomką Siekierczyna.

Orkan Raba Wyżna – Krokus Przyszowa 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Worwa 30, 2:0 R. Możdżeń 36, 2:1 W. Zieliński 66, 3:1 Filipek 77, 4:1 Filipek 79
Orkan: Sarniak – R. Możdżeń, Ł. Kasiniak (78 P. Kasiniak), Pątko, Saleh, Worwa (85 Domalik), Kojs, Polak, Gromczak (60 Sz. Możdżeń), Skawski (60 Lenart), Filipek
Krokus: Hebda – A. Sosnowski, Wilk, Nawieśniak, Pietrzak (88 Bochenek), K. Zieliński, W. Zieliński (83 Rakowski), Plata, R. Sosnowski, Kęska (69 Bibro), Gołąb.

Wynik meczu otworzył w 30 minucie Worwa, który zakończył celnym strzałem akcję Filipka. W 36 min na 2:0 podwyższył Możdżeń, po rzucie rożnym wykonanym przez Saleha. W 66 min goście zdobyli gola kontaktowego za sprawą W. Zielińskiego. Szybko jednak zapędy przyjezdnych ostudził Filipek, który w przeciągu dwóch minut dwa razy wpisał się na listę strzelców. Najpierw trafił bezpośrednio z rzutu wolnego, a za moment wygrał pojedynek oko w oko z bramkarzem Krokusa.

***********************

Słomka Siekierczyna – Zawrat Bukowina Tatrzańska 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Cudzich 19, 1:1 Zimirski 50.
Słomka: Król (7 Koraś) – K. Wielek, M. Bubula, Paweł Florek (65 Bronisław Florek), Bartłomiej Florek, D. Bubula, Syktus, P. Wielek, Hebda, Zimirski (65 Grzyb), J. Florek
Zawrat: Wcisło – W. Kuchta, Ustupski (48 Zarycki), Janczy, J. Stasik, Łukaszczyk (87 Rzadkosz), Kassowski, Gutt, Cudzich, Chowaniec, Grela

Do przerwy prowadził Zawrat po golu Cudzicha, który celnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W drugiej połowie trafili tylko gospodarze. Konkretnie Zimirski w 50 minucie, który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu w polu karnym Zawratu.