Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Piłka nożna. W Lubaniu sporo zmian

Dnia: czwartek 28 lipca 2022, Autor: Maciej Zubek

Piłkarze Lubania Maniowy sezon 2022/2023 w IV lidze zainaugurują 6 sierpnia meczem na własnym stadionie przeciwko drużynie Wolanii Wola Rzędzińska. Latem w drużynie Pawła Batkiewicza doszło do sporych zmian kadrowych.

Przede wszystkim odeszła trójka zawodników, którzy w zeszłym sezonie byli wiodącymi postaciami w zespole. Adrian Ligienza przeniósł się do trzecioligowego Podhala Nowy Targ, choć w Lubaniu dalej będzie pełnił rolę asystenta trenera. Z kolei Damian Mrówka (król strzelców ubiegłego sezonu) oraz Arkadiusz Zawiślan zdecydowali się na Poprad Muszynę.

Ponadto za porozumieniem stron rozstano się z Kacprem Kołodziejem i Bartoszem Chmielowskim.

Na niektóre decyzje my jako klub nie mieliśmy wpływu. Musimy uszanować wolę i wybory zawodników. Staramy się w każdej sytuacji szukać pozytywów. W miejsc tych którzy odeszli szansę dostaną kolejni gracze. Traktujemy to też jako okazję do przebudowy zespołu pod kątem naszego modelu gry – podkreśla trener Paweł Batkiewicz.

Jeżeli chodzi o nowe twarze w zespole to największe nadzieje maniowianie wiążą z pozyskaniem Piotra Bryj. Wychowanek Boruty Zgierz, większość swojej młodzieżowej kariery spędził w Sandecji Nowy Sącz. Stamtąd trafił na rok do Podhala Nowy Targ, a ostatni sezon grał także w 3 ligowym zespole Orląt Radzyń Podlaski.

Rywalizację w linii defensywnej wzmocnić mają Daniel Bałos i Alexey Zaika. Obaj grali ostatnio w IV ligowej Watrze Białka Tatrzańska. Dla Bałosa będzie to powrót do Lubania w szeregach którego grał już w sezonach 2018/2019 oraz 2020/2021.

Ciekawą postacią jest 20 letni Białorusin Mikhail Chernyavskiy, który ostatnio występował w swojej ojczyźnie, w drugoligowym klubie Dnepr Mogilev.

Treningi wznowić ma także wychowanek Lubania Jarosław Potoniec, a w przeszłości gracz m.in. Górnika Zabrze i Podhala Nowy Targ, który nosi się z zamiarem powrotu z zagranicy.

Przed Lubaniem jeszcze ostatni, wyjazdowy mecz sparingowy w najbliższą sobotę z Unią Tarnów (godz. 10.30). W dotychczasowych grach kontrolnych maniowianie pokonali Pcimiankę Pcim 4:0 oraz Bruk Bet Nieciecze II 2:1 oraz przegrali 1:2 ze Szczakowianką Jaworzno.

Dotychczasowy okres przygotowawczy oceniam bardzo pozytywnie. Wykonaliśmy założony plan. Szczególnie cieszą mnie sparingi z mocnymi rywalami, na tle których dobrze wyglądaliśmy. Była to doskonała możliwość zweryfikowania potencjału zawodników testowanych – dodał Batkiewicz.

No Comment.

Reklama

Partnerzy