Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Podhalańskie ćwiczenia nieetatowych pododdziałów prewencji policji

Dnia: czwartek 30 listopada 2023, Autor: Redaktor

Podczas meczu hokejowego w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu doszło do starcia kibiców rywalizujących drużyn. Niezbędna była interwencja Policji – to całe szczęście, tylko scenariusz ćwiczeń dla policjantów wchodzących w skład VII Kompanii Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji (NPP) KWP w Krakowie zorganizowanych na terenie nowotarskiej hali.

Pod okiem doświadczonych dowódców swoje umiejętności doskonalili policjanci z Komend Powiatowych Policji w Nowym Targu, Zakopanem i Myślenic.

Ćwiczenia z zakresu taktyki działań podczas zbiorowego zakłócenia porządku publicznego zorganizowano we wtorek tj. 28 listopada br. na terenie Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności, wypracowanie form i metod skutecznego działania przy rozwiązywaniu sytuacji kryzysowej. Podczas prowadzonych zajęć swoje umiejętności doskonalili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem oraz Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach wchodzący w skład VII Kompanii Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji (NPP) KWP w Krakowie.

NPP to jednostki powołane w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas zgromadzeń publicznych oraz imprez masowych, a także w związku z przejazdami osób w nich uczestniczących, konieczności zapewnienia ochrony porządku publicznego i mienia obywateli w czasie akcji ratowniczych podczas katastrof naturalnych, awarii technicznych i zagrożeń epidemiologicznych lub ekologicznych, organizowania działań w ramach pościgów za niebezpiecznymi przestępcami oraz wydarzeń nadzwyczajnych wymagających natychmiastowego użycia zwiększonych sił policyjnych.

Ćwiczenia praktyczne dla policjantów wchodzących w skład VII Kompanii NPP KWP w Krakowie organizowane są cyklicznie. Doskonalenie umiejętności oraz zgranie całej kompanii są bardzo ważne, aby skutecznie działać w sytuacji kryzysowej. 

Tego dnia w ramach podpisanego porozumienia z nowotarską komendą, uczniowie klasy czwartej Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu mogli zobaczyć, jak wygląda doskonalenie musztry policyjnej, tworzenie tyralier policyjnych oraz działania pododdziałów zwartych. Dowódca ćwiczeń przybliżył kadetom jak wygląda służba w Policji, czym zajmują się Nieetatowe Pododdziały Prewencji Policji, omówił elementy wyposażenia policjanta typu PZ wykorzystywane podczas policyjnych zabezpieczeń. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda procedura przyjęcia do służby i jakie warunki należy spełnić, aby zostać policjantem.

Na zakończenie przedstawiciel Grupy Podhalańskiej GOPR przedstawił taktykę oraz zasady prowadzenia poszukiwań osób zaginionych w terenie górskim i leśnym.

nowy-targ.policja.gov.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy