Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Miał prawo jazdy 2 miesiące i już stracił je na 3 następne

Dnia: środa 26 lipca 2023, Autor: Anna Zubek

24 lipca 2023 r. tatrzańska policja prowadziła działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Na 44 skontrolowane pojazdy ujawniono, aż 36 przekroczeń prędkości. 18-letni niechlubny rekordzista jechał w terenie zabudowanym z prędkością 114 km/h!

Kierujący powinni się spodziewać zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych. W działania zaangażowane były między innymi policyjne zespoły pn. „Speed”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym. Wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami. I takie właśnie konsekwencje spotkały 18-letniego kierowcę, który mając prawo jazdy zaledwie od dwóch miesięcy w terenie zabudowanym jechał z prędkością 114 km/h. Oprócz mandatu karnego w wysokości 2000 złotych, 14 punktów karnych, konsekwencją przekroczenia prędkości w tym przypadku jest również zatrzymanie prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące. Drugi kierowca, który stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 55 km/h, to wydawałoby się doświadczony kierowca, tj. kierowca zawodowy. Niestety i w tym przypadku konsekwencją przekroczenia dozwolonej prędkości było zatrzymanie prawa jazdy.

Policja apeluje o rozsądek. Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków i ruchu na drodze.

R.W.

zdj.#policjazakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy