Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Pościg za kierowcą Audi

Dnia: poniedziałek 20 lutego 2023, Autor: Maciej Zubek

Policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu, w powiecie nowotarskim,  po pościgu zatrzymali 22-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a chwilę wcześniej spowodował kolizję drogową. Za popełnione przestępstwa, grozi mu nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

W niedzielę nad ranem policjanci z Czarnego Dunajca otrzymali zgłoszenie o kierowcy audi, który w miejscowości Ciche uderzył w drzewo i odjechał z miejsca zdarzenia. Podczas przejazdu na miejsce kolizji, funkcjonariusze zauważyli jadący z naprzeciwka samochód osobowy marki audi z uszkodzonym przednim zderzakiem. Natychmiast zawrócili i pojechali za pojazdem, wydając kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak zignorował polecenia funkcjonariuszy, przyspieszył i pojechał dalej.

W sąsiedniej miejscowości, policjanci zajechali drogę uciekinierowi uniemożliwiając mu dalszą jazdę, wyjęli kluczyki ze stacyjki audi i wyciągnęli stawiającego opór kierowcę ze środka pojazdu. Jak się okazało,  22-letni mieszkaniec gminy Raba Wyżna wracał z dyskoteki ze swoją dziewczyną. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był nietrzeźwy. Badanie wykazało promil alkoholu w organizmie. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi mu nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

źródło: KPP Nowy Targ

No Comment.

Reklama

Partnerzy