Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na piątek (03.12.2021)

Dnia: czwartek 2 grudnia 2021, Autor: Anna Zubek

Czwartek upłynął w towarzystwie całkiem niezłej pogody. Jedynie na południu regionu zbierało się czasem więcej chmur i wieczorem zaczął padać deszcz. Tutaj bowiem uaktywnił się chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie arktyczne powietrze. Co to oznacza w kontekście pogody na piątek? Sprawdźmy.

 NOC

W nocy przewaga zachmurzenia dużego i całkowitego. Opady deszczu, które wieczorem, występują na południu województwa, zaczną z upływem godzin przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. Napłynie wyraźnie chłodniejsze powietrze, dlatego nad ranem odnotujemy ok. -3/-1°C. Na drogach zrobi się ślisko. Wiatr północno zachodni, słaby i umiarkowany.

PIĄTEK

Jutro nigdzie nie zabraknie słońca, ale od czasu do czasu zbierze się też więcej chmur. Słaby śnieg możliwy jest rano na południu województwa, poza tym padać nie powinno. Temperatura znacznie niższa niż dziś. Maksymalnie odnotujemy ok. -2/+2°C. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany i dość silny.

W nocy z piątku/sobotę mroźno, do ok. -6/-4°C a w rejonach podgórskich, szczególnie w kotlinach nawet poniżej -10°C.

W weekend pojawią się miejscami opady różnego rodzaju, ale o tym więcej opowiem Wam jutro. Po weekendzie natomiast na krótko zawita prawdziwa zima ze śniegiem i sporym mrozem.

No Comment.

Reklama

Partnerzy