Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na Sylwestra

Dnia: czwartek 30 grudnia 2021, Autor: Anna Zubek

Po jednych z najzimniejszych świąt Bożego Narodzenia od wielu lat, czeka nas jeden z najcieplejszych Sylwestrów. Jutro temperatura wzrośnie do wartości, jakie o tej porze roku zdarzają się bardzo rzadko. Nasz region i tak nie będzie należał do najcieplejszych, bowiem najwyższe wartości na termometrach ujrzą mieszkańcy Polski zachodniej, gdzie odnotujemy nawet 12-13°C. Zapraszam na szczegóły prognozy na ostatni dzień roku i noc sylwestrową.

NOC

Noc pochmurna z przelotnymi opadami deszczu, który czasami może być intensywny. Na samych krańcach południowo wschodnich regionu możliwe opady marznące i powodujące gołoledź. Temperatura minimalna wyniesie ok. 3/6°C. Wiatr zachodni i południowo zachodni, umiarkowany i dość silny.

PIĄTEK

Ostatni dzień 2021 roku zapowiada się pochmurno z lokalnymi i niewielkimi przejaśnieniami. Ponadto należy się spodziewać opadów deszczu, szczególnie w pierwszej części dnia. To będzie naprawdę nietypowo ciepły dzień, w niczym nie przypominający zimy. Odnotujemy maksymalnie od. ok. 5/7°C na krańcach południowych regionu, do 8/10°C na pozostałym obszarze. Wiatr może być chwilami dość silny a powieje z południowego zachodu.

NOC SYLWESTROWA

Kiedy witać będziemy Nowy Rok, niebo nad naszym regionem pozostanie pochmurne. Warto mieć przy sobie parasole, bowiem padał będzie deszcz, chwilami mocno. Około północy, gdy wystrzelą korki od szampanów, termometry wskażą ok. 5/8°C. Pomimo to warto mieć na sobie coś cieplejszego, ponieważ chwilami powieje silny wiatr z zachodu, obniżający dość znacznie temperaturę odczuwalną.

Pierwsze dni nowego roku to kontynuacja wysokich temperatur i opadów deszczu. Padać będzie chwilami mocno. Odwilż dotrze nawet w wysokie partie gór, co spowoduje dość szybkie topnienie pokrywy śnieżnej. Wraz z dużą ilością opadów deszczu może to prowadzić do znacznego wzrostu poziomu wody w rzekach.

No Comment.

Reklama

Partnerzy