Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na tydzień (03.01-09.01.2022)

Dnia: niedziela 2 stycznia 2022, Autor: Anna Zubek

2022 rok rozpoczął się niezwykle wysoką temperaturą. Jest tak ciepło, że śniegu nie ma już nawet na Podhalu. Według depesz IMiGW, tak ciepłego sylwestra nie było w Polsce od początku prowadzenia pomiarów. W Legnicy zanotowano 14.6°C. Grudniowe rekordy ciepła padły w wielu miejscach zachodniej Europy. I pomyśleć, że jeszcze tydzień temu trzymał siarczysty mróz. Dobitnie to pokazuje, jak zmienna potrafi być pogoda w naszej szerokości geograficznej. Przekonamy się o tym również w nadchodzących dniach. Zapraszam na szczegóły prognozy na cały tydzień.

PONIEDZIAŁEK (03.01)

Tydzień rozpoczniemy pogodą w kratkę. Oznacza to, że będą się pojawiały momenty ze słońcem, ale od czasu do czasu zachmurzy się i spadnie deszcz. To będzie kolejny, nietypowo ciepły dzień. Maksymalnie odnotujemy ok. 6/9°C. Odczucie chłodu spotęguje jednak chwilami silny wiatr z zachodu osiągający w porywach prędkość ok. 50-70 km/h.

WTOREK (04.01)

We wtorek przewaga zachmurzenia dużego z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Temperatura w dalszym ciągu mało styczniowa, gdyż wyniesie przeważnie ok. 5/8°C, ale wieczorem zrobi się jeszcze cieplej. Wszystko za sprawą silnego południowego wiatru, który osiągnie w porywach ok. 60-80 km/h. Mocno będzie wiało także nocą z wtorku/środę.

ŚRODA (05.01)

W środę pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Znajdzie się nad nami aktywny front chłodny, dlatego spodziewajmy się dużej ilości chmur i opadów deszczu, które na Pogórzu zaczną przechodzić w deszcz ze śniegiem i mokry śnieg. Temperatura maksymalna sięgnie ok. 5/8°C, ale najcieplej ma być rano, po czym w miarę upływu dnia zacznie się ochładzać. Wiatr powieje najpierw z południa, później zmieni kierunek na zachodni i północno zachodni, początkowo może być jeszcze dość silny.

CZWARTEK (06.01)

W czwartek co prawda nie zabraknie chwil ze słońcem, ale nastawmy się też na to, że czasami chmur zbierze się więcej i wtedy możliwe są opady: w rejonach podgórskich śniegu, poza tym również deszczu i deszczu ze śniegiem. Zrobi się nieco chłodniej, ale nadal będzie to temperatura daleka od zimowej. Odnotujemy ok. -1/1°C w rejonach podgórskich, do ok. 2/3°C na pozostałym obszarze. W dalszym ciągu dokuczał będzie chwilami dość silny wiatr z zachodu.

PIĄTEK (07.01)

Piątek zapowiada się pogodnie i bez opadów ze sporą ilością słońca. Temperatura utrzyma się na podobnym poziomie co dzień wcześniej i wyniesie ok. -1/+2°C. Wiatr wreszcie się uspokoi i powieje z południa.

WEEKEND (08.01-09.01)

Koniec tygodnia to prawdopodobnie kontynuacja dobrej pogody z piątku, choć lokalnie tworzyć się będą mgły i gdzieniegdzie może słabo poprószyć. Temperatura nie ulegnie zmianom.

Od czwartku wrócą ujemne temperatury nocami. W rejonach podgórskich możliwe spadki nawet poniżej -10°C. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy