Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na tydzień (13-19.12.2021)

Dnia: niedziela 12 grudnia 2021, Autor: Anna Zubek

Kończący się tydzień przynosił na ogół zimową pogodę. W górach spadła kolejna porcja śniegu, ale biało robiło się również na nizinach. Wygląda jednak na to, że w nadchodzącym tygodniu zima zacznie odpuszczać, gdyż nadciąga odwilż. Zapraszam na szczegóły.

PONIEDZIAŁEK

Jutro najwięcej pogodnego nieba pojawi się na południu regionu, szczególnie na Podhalu. W innych miejscach przeważać będzie zachmurzenie duże i całkowite z lokalnymi mgłami i możliwością wystąpienia niewielkich opadów śniegu, mżawki lub marznącego deszczu. Termometry w najcieplejszej chwili dnia wskażą ok. -2/0°C. Wiatr powieje z kierunków zmiennych, słabo.

WTOREK

We wtorek dużo chmur z szansą na przejaśnienia i rozpogodzenia w obszarach podgórskich. Lokalnie utworzą się gęste mgły. Na ogół padać nie powinno, ale gdzieś w pojedynczych miejscach jakichś słabych opadów śniegu lub mżawki, całkowicie wykluczyć nie można. Temperatura nieco pójdzie w górę i w większości regionu powinna zapanować lekka odwilż, gdyż termometry wskazywać będą ok. 0/+2°C. Wiatr słaby z kierunków zmiennych.

ŚRODA

W środę znajdzie się nad nami ciepły front atmosferyczny, dlatego dzień zapowiada się pochmurno i mglisto. Ponadto miejscami spadnie przelotny deszcz a w górach również przejściowo śnieg. Opady mogą być marznące i powodować gołoledź. Temperatura wszędzie wzrośnie powyżej 0°C. Odnotujemy maksymalnie ok. +2/+4°C. Wiatr powieje przeważnie z zachodu, słabo i umiarkowanie.

CZWARTEK

Tego dnia również dużo chmur i przelotne opady deszczu, a na Podhalu również deszczu ze śniegiem. Podobnie jak dzień wcześniej, opady mogą być marznące i powodować gołoledź. Temperatura jeszcze odrobinę wzrośnie i wyniesie ok. +3/+5°C, ale odczucie chłodu spotęguje chwilami dość silny wiatr z zachodu.

PIĄTEK

Niestety, ale w piątek też nie ma co liczyć na słońce. Niebo zdominują chmury, z których popada deszcz, a w rejonach podgórskich deszcz ze śniegiem i śnieg. Znowu zacznie napływać chłodniejsze powietrze, dlatego odnotujemy ok. -1/0°C w rejonach podgórskich, do ok. 2/3°C w głębi regionu. Temperaturę odczuwalną obniży jednak dość silny, północno zachodni wiatr.

WEEKEND

Koniec tygodnia nie przyniesie zmian w pogodzie. Oznacza to, że nadal występować będą opady różnego rodzaju, choć w rejonach podgórskich przeważać powinien śnieg, gdyż tu temperatura utrzyma się w okolicy 0°C, w innych miejscach nieco powyżej 0°C.

Na ten moment wiele wskazuje na to, że w trzeciej dekadzie grudnia zacznie się ochładzać, przez co jest szansa, że na święta zapanuje mroźna i śnieżna zima. O szczegółach będę oczywiście informował.

No Comment.

Reklama

Partnerzy