Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na wtorek (16.11)

Dnia: poniedziałek 15 listopada 2021, Autor: Anna Zubek

Większą część Europy zdominował tzw. “zgniły wyż”, którego centrum znalazło się dziś nad zachodnią Rosją. Za sprawą tego ośrodka, praktycznie cały kontynent spowiły dziś niskie chmury i mgły. Pas takiej pogody rozciągał się od Francji i Niemiec, po Europę Środkową oraz Wschodnią. Czy w ciągu najbliższej doby pogoda ulegnie zmianie? Sprawdźmy.

NOC

W nocy bez opadów, ale z licznym niskim zachmurzeniem i mgłami, szczególnie na północy regionu. W górach i u ich podnóża z biegiem godzin zacznie przybywać rozpogodzeń, dzięki czemu w kotlinach temperatura obniży się do ok. -3/-2°C (zaznaczy się inwersja). Na pozostałym obszarze odnotujemy ok. -1/+2°C.Wiatr zacznie skręcać na kierunki południowe i powieje słabo.

WTOREK

Jutro po opadnięciu lokalnych, porannych mgieł na Pogórzu Karpackim powinno być pogodnie ze sporą ilością słońca. W pozostałej części regionu utrzyma się zachmurzenie duże lub całkowite z licznymi mgłami, które w rejonie Bochni i Krakowa mogą zalegać przez cały dzień. Temperatura będzie mocno uzależniona od stopnia zachmurzenia. Oznacza to, że najcieplej dzień zapowiada się w górach i u ich podnóża, gdzie odnotujemy maksymalnie ok. 8/11°C, na pozostałym obszarze słupki rtęci wskażą ok. 4/7°C, ale tam, gdzie w ogóle nie pokaże się słońce, może nie być więcej niż 2/3°C. Wiatr południowy, słaby.

W środę bez zmian w pogodzie, natomiast w czwartek miejscami spadnie słaby deszcz. Silniejsze opady  czekają nas w nocy z czwartku/piątek i w piątek.

No Comment.

Reklama

Partnerzy