Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na wtorek  (29.03.2022)

Dnia: poniedziałek 28 marca 2022, Autor: Anna Zubek

Poniedziałek był ostatnim pogodnym i ciepłym dniem, przed nadciągającym pogorszeniem pogody. W naszym regionie już drugi raz w tym miesiącu temperatura przekroczyła 20°C. Stało się tak w Nowym Sączu, gdzie odnotowano 20.1°C, oraz w miejscowości Jastrzębia, gdzie z koeli zmierzono 20.2°C. Takich temperatur w najbliższym czasie na pewno nie zobaczymy. A co nasz czeka we wtorek? Zobaczmy.

NOC

W nocy pojawi się już nieco więcej chmur, z których gdzieniegdzie może spaść deszcz. To będzie ciepła noc z temperaturą ok. 5/8°C, chłodniej tylko w kotlinach, gdzie odnotujemy ok. 1/2°C. Wiatr południowo zachodni, słaby i umiarkowany.

WTOREK

Jutro co prawda można liczyć na przejaśnienia, ale nie zabraknie też chmur, z których miejscami spadnie deszcz, a nawet niewykluczone są słabe, rozproszone burze. Jeszcze dość ciepło, choć już chłodniej niż w poniedziałek. Maksymalnie odnotujemy ok. 13/15°C. Temperaturę odczuwalną obniży jednak dość silny wiatr z zachodu.

Kolejne dni to postępujące ochłodzenie i coraz więcej opadów deszczu a w drugiej połowie tygodnia również śniegu.

Warunki biometeorologiczne

Pogoda we wtorek nie będzie miała niestety korzystnego wpływu na nasze organizmy, co ma związek ze wzrostem zachmurzenia i wilgotności, oraz silniejszym wiatrem, który sprawi, że odczuwalnie będzie o ok. 4/6°C chłodniej niż wskażą termometry. Ciśnienie do jutra obniży się o ok. 10/12 hPa, a więc będzie to wyraźny spadek. Meteopaci mogą zatem odczuwać senność i znużenie oraz bóle głowy. W południe w Krakowie barometry wskażą ok. 1008 hPa.

No Comment.

Reklama

Partnerzy